stół do Twojej jadalni

Stół do jadalni powinien być solidny, wytrzymały oraz estetyczny. W sklepach meblarskich znajdziesz rozmaite wersje stołów dedykowanych do jadalni. Najpopularniejsze są te z blatem dla 4 lub 6 osób. Ponieważ stół do jadalni to zakup na wiele lat, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka najważniejszych spraw. Poniżej rozwijamy ten temat oraz podpowiadamy – jak odnaleźć użyteczny i wytrzymały stół do jadalni, przy którym ugościsz swoich domowników jak i odwiedzające Cię osoby. 

Stół do jadalni z prawdziwego zdarzenia – czyli jaki? 

Warto rozpocząć od najbardziej podstawowej sprawy – czyli od wielkości i kształtu blatu. Radzimy sięgać po rozwiązania proste i uniwersalne – czyli stoły z blatem w kształcie podłużnego prostokąta. Również stoły kwadratowe i okrągłe mogą okazać się atrakcyjne, jednak warto dobierać je do konkretnego typu wnętrz. W większości przypadków sprawdzi się natomiast stół z blatem prostokątnym. 

Ilość osób, które będą sporadycznie lub regularnie zasiadać przy danym stole, jest niezwykle ważna. Najczęściej wybierane modele to stoły dla 4 lub 6 osób. Oczywiście, warto postawić na stół nieco większy niż to wynika z Twoich kalkulacji – na przykład stoły z rozkładanym lub rozsuwanym blatem. Modele takie znajdziesz na stronie edomator.pl, dostępne w rozbudowanej ofercie cenowej. 

Stół wytrzymały i solidny – oraz jak go znaleźć 

Wśród materiałów najchętniej wybieranych znajdują się drewno, płyty, fornir oraz metal i szkło. Te dwa ostatnie materiały są wybierane zdecydowanie rzadziej, a wykonane z nich stoły są stawiane w jadalniach urządzonych w konkretnym stylu (np. minimalistycznym, industrialnym). Drewno cieszy się o wiele większą popularnością, zarówno ze względów praktycznych jak i estetycznych. 

Stoły drewniane prezentują się bardzo atrakcyjnie, pasują do rozmaitych aranżacji oraz wprowadzają przyjemną, ciepłą atmosferę. Drewno jest też materiałem wytrzymałym, choć wymaga odpowiedniej pielęgnacji i troski. Najpopularniejsze odmiany drewna stosowane do produkcji stołów to: buk, orzech, dąb, a niekiedy także drewna egzotyczne. 

Stół w wersji solo czy w zestawie z krzesłami?

Wybór stołu i krzeseł warto rozpocząć od dokładnego wymierzenia ilości wolnej przestrzeni, która znajduje się w Twojej jadalni. Każdy z gości siedzących przy stole będzie potrzebował nieco wolnego miejsca, by móc swobodnie odsuwać i przesuwać krzesło, w trakcie wstawania i siadania. Warto wziąć to pod uwagę i nie ustawiać stołu zbyt blisko ścian, tworząc odpowiednio duży margines przestrzeni dla osób siedzących. 

Do najchętniej wybieranych należy zestaw stół + 6 krzeseł. Jest to zestaw uniwersalny, który sprawdzi się w większości polskich domów i mieszkań. Zaletą kupowania stołu w zestawie z krzesłami jest fakt, że wszystkie elementy będą do siebie dopasowane pod względem aranżacyjnym i estetycznym. Zakup stołu w wersji solo oraz samodzielne dobranie krzeseł daje co prawda pewną swobodą w tworzeniu mniej lub bardziej ekstrawaganckich aranżacji, jednak większość odbiorców stawia na skompletowane zestawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here