prysznic

Długie kąpiele w wannie pełnej wody z pianą to marzenie każdego z nas. Okazuje się, że łazienka już dawno przestała być pomieszczeniem typowo funkcjonalnym, za to stała się miejscem idealnym do relaksu po ciężkim dniu. Co ciekawe, coraz więcej inwestorów, którzy we własnych pokojach kąpielowych nie mają miejsca na montaż zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej, stawiają na prysznic. Poznaj jego największe zalety.

Orzeźwiająca kąpiel pod prysznicem

Na kabinę prysznicową powinni zdecydować się osoby, które preferują raczej szybkie, rześkie kąpiele, niż wylegiwanie się w wannie. Umycie się pod prysznicem sprawdza się lepiej o poranku albo w przypadku, kiedy zwyczajnie nie ma czasu na napuszczanie wody i długą kąpiel. To świetny wybór dla praktyków.

Prysznic a zużycie wody

Czy wiesz, że biorąc kąpiel pod prysznicem, zużyjesz nawet kilka razy mniej wody, niż zapełniając nią wannę? Weź pod uwagę, że kąpiąc się w wannie, nie dość, że zapełniasz ją wodą, to jeszcze korzystasz z tej bieżącej, na przykład do spłukania ciała. W kabinie prysznicowej spędzasz znacznie mniej czasu i używasz mniej wody. Uwzględnij również, że zużywając mniej wody, chronisz środowisko. Na całym świecie brakuje wody pitnej.

Ciekawostką jest to, że te najnowsze zestawy prysznicowe zawierają termostat, który pozwala utrzymać idealną temperaturę wody bez utraty czasu na jej regulację, ale także nakładki do mniejszego zużycia wody. Nie ma wątpliwości, że właśnie na takie najlepiej się decydować.

Prysznic idealny do małych łazienek

Łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w całym domu, a jednak wymaga się od niej najwięcej funkcji. Aby mogło zmieścić się w niej niezbędne wyposażenie, warto postawić na kabinę prysznicową. Do wyboru są różne zestawy prysznicowe, które z łatwością udaje się dobrać wedle możliwości aranżacji tego wnętrza oraz potrzeb wszystkich domowników.

Dzisiaj największą popularnością cieszą się prysznice z odpływem liniowym, które nie posiadają brodzika. Dzięki temu prysznic optycznie powiększa małą przestrzeń i z pewnością jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Do wyboru są prysznice w różnych rozmiarach i kształtach. Doskonale sprawdzają się te, które montuje się we wnękach albo kabiny narożne. Różne modele w swojej ofercie ma internetowy sklep superlazienki.pl.

Kabina prysznicowa wedle indywidualnych potrzeb

Okazuje się, że w licznych przypadkach kabina prysznicowa jest zwyczajnie bardziej komfortowa w użytkowaniu od tradycyjnej wanny. Sprawdzi się lepiej dla osób schorowanych i seniorów. Można zastosować w niej poręcz oraz siedzisko. Brodzik będzie też lepszy w przypadku małych dzieci. Kąpiel w płytkiej wodzie jest zwyczajnie bezpieczniejsza, nawet wstawienie do kabiny plastikowej wanienki jest łatwiejsze, niż do wanny.

Jeśli już zdecydowałeś się na kabinę prysznicową, wybierz teraz jej odpowiedni model. Zawsze zwracaj uwagę na najlepszą jakość, ponieważ miejsce do kąpieli ma przecież służyć przez kolejnych kilka lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here