Codzienny makijaż stał się rutyną dla wielu kobiet. Część z nich nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez poprzedniego użycia kosmetyków.

Warto jednak przypomnieć, iż z pozoru przyjemna czynność, może być momentami uciążliwa. Z pewnością każda kobieta boryka się z kompleksami, które spędzają im sen z powiek. Dla wielu z nich są to brwi. Wszystkie marzymy o idealnych, zadbanych i gęstych włoskach, których niestety matka natura lubi poskąpić. Cienkie i niesforne włoski uniemożliwiają poprawnego ułożenia, dodatkowym problem bywa również jasny kolor, który jest utrapieniem jasnowłosych kobiet.

Czy możemy temu zaradzić?

Okazuje się, że tak. Coraz większą popularność zdobywa makijaż permanentny brwi, który ma wiele zalet. Jest nie tylko bezpieczny w wykonaniu, ale również zaoszczędza wiele czasu przy porannej toalecie dzięki temu, iż utrzymuje się na brwiach przez długi okres. Nie jest jednak na zawsze, o czym warto wspomnieć. Taki zabieg wymaga poprawy co pewien okres i działa to na jego korzyść, ponieważ po pewnym czasie możemy stwierdzić, że dany kształt brwi nam nie odpowiada i chcemy go zmienić. Dotyczy to również koloru, gdy zechcemy zafarbować nasze włosy.

Po zabiegu, jakim jest makijaż permanentny brwi gojenie trwa około czternastu dni, przy czym najważniejsze są te pierwsze. Po trzech dniach skóra zaczyna się łuszczyć, z czasem mogą pojawić się również małe strupki, których pod żadnym pozorem nie można zrywać, ani podrażniać. Jest to niezwykle ważny etap. Podczas okresu gojenia, mogą pojawić się ubytki, jest to jednak naturalne. W takim przypadku udajemy się do naszego salonu, w którym zostaną uzupełnione braki.

Zaleca się także, aby po wykonanym zabiegu przez parę dni zostać w mieszkaniu. Mowa głównie o wyglądzie brwi, które mogą być czasowo opuchnięte i nie wyglądać estetycznie. Nie ma jednak powodu do zmartwienia. Skóra na brwiach jest bardzo delikatna, dlatego ingerencja w nią wywołuje podrażnienia, które znikają samoistnie już po krótkim upływie czasu. Wszystko zależy jednak od organizmu osoby.

Warto zaznaczyć, że powstało wiele metod wykonania makijażu permanentnego brwi. Możemy postawić na wyraźny kształt, ale równie dobrze wybrać naturalny i nierzucający się w oczy. Jest to zabieg godny polecenia, ponieważ codzienne makijaż zajmuje sporo czasu, który moglibyśmy poświęcić na coś innego. Możemy nim również poprawić naszą samoocenę, która ucierpiała z powodu cienkich i niemalże niewidocznym brwi. Cenowo zabieg jest dostępny na każdą kieszeń, dlatego warto, aby każda kobieta zapoznała się z ofertami w mieście.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here