Jaki spieniacz do mleka wybrać?

Spieniacz do mleka to popularne urządzenie, spotykane w wielu domach i kawiarniach. Pozwala ono na ubicie napoju, by powstała z niego pianka, świetnie nadająca się np. do mrożonej kawy czy cappuccino, a także rozmaitych deserów i koktajli. Jaki spieniacz do mleka wybrać?

Spieniacz ręczny

Najbardziej znana forma spieniaczy do mleka to sprzęt posiadający końcówkę ze sprężynką, którą wprawia się w bardzo szybkie obroty. Całość zasilana jest bateriami AA. Urządzenie tego rodzaju jest lekkie, małe i bardzo poręczne. Można go więc bez trudu zabrać wszędzie – zmieści się nawet do niewielkiej, damskiej torebki. Popularność takich spieniaczy do mleka wynika również z ceny. Gadżet taki można nabyć nawet za 10 złotych.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że ręczne, niedrogie spieniacze do mleka mogą nie sprawdzić się przy robieniu większej ilości kawy. Gadżet ten odpowiada potrzebom 1-2 osób, które na co dzień chcą cieszyć się kawą z pianką. W przypadku imprez, obiadów rodzinnych czy przyjęć okolicznościowych raczej nie zdaje on egzaminu. Czas ubijania mleka dla większej liczby gości byłby bardzo długi.

Spieniacz elektryczny

Elektryczna wersja spieniaczy do mleka ma już zdecydowanie bardziej złożoną budowę i zaawansowany sposób działania. Konstrukcja urządzenia może przypominać kubek lub pojemnik z podstawką, której zadaniem jest podgrzanie napoju. Ceny takich spieniaczy są oczywiście wyższe, ale również zupełnie inaczej wygląda użytkowanie sprzętu.

Elektryczny spieniacz do mleka jest w stanie ubić większą ilość płynu w krótszym czasie. Jest to szczególnie istotne w lokalach gastronomicznych czy na imprezach z dużą liczbą uczestników (jak np. wesele, spotkanie biznesowe, event). Oczywiście spieniacze działające elektrycznie stosuje się też w domach. Wiele osób zadowolonych jest z działania tego typu modeli.

Zakup spieniacza do mleka

Ilość rodzajów i modeli poszczególnych spieniaczy do mleka jest ogromna. Na pewno jednak, bez względu na wersję, warto wypróbować to urządzenie. Zdecydowanie zmienia ono komfort przyrządzania i picia kawy.

Spieniacze do mleka dostępne są w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Proste wersje ręczne można kupić nawet w niedużych marketach. Na pewno nie ma kłopotu z tym, aby znaleźć taki produkt w sklepach internetowych.

Spieniacz do mleka znajdziesz w ofercieGastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here