samochód

Nowy samochód to zawsze powód ogromnej radości. Jednak gdy emocje już opadną, pojawia się problem dotyczący tego, co zrobić ze starym autem. Często jego właściciel nie chce mieć dwóch pojazdów lub zwyczajnie nie stać go na taki luksus. Sposobów na pozbycie się poprzedniego samochodu jest jednak co najmniej kilka. Sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku.

Zdecyduj się na kasację

Ta opcja może być najlepszym wyjściem, gdy auto nie nadaje się do dalszego użytku, uległo zniszczeniu w wyniku wypadku lub nie opłaca się go sprzedawać. Zezłomowanie jest darmowe, jeśli nie brakuje żadnych części, a auto ma min. 90% masy podanej w dowodzie rejestracyjnym. Kasacja pojazdów raczej nie przyniesie zawrotnych pieniędzy, jednak z pewnością może podreperować domowy budżet czy też być zaliczką na zakup nowego auta.

Zarobek z oddania samochodu do firmy zajmującej się kasacją pojazdów zależy od kilku czynników. Pod uwagę brana jest nie tylko masa auta, ale także jego stan. Jeśli możliwe jest pozyskanie z niego wartościowych części, to jego właściciel może liczyć na całkiem przyzwoite stawki. Ponadto złomowanie aut w legalnych stacjach demontażu jest dość ekologicznym rozwiązaniem ze względu m.in. na ponowne wykorzystanie niektórych części.

Oddaj pojazd do skupu aut

Dla niektórych właścicieli oddanie ukochanego samochodu do zezłomowania jest zbyt bolesne. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zgłoszeniu się do punktu skupu aut. Ze strony https://www.auto-kurek.pl/ można dowiedzieć się, że firma przyjmuje pojazdy w każdym stanie technicznym. Ma to związek z tym, że nawet z dość mocno uszkodzonego auta zazwyczaj można pozyskać działające części zapasowe, które następnie można odsprzedać.

Wycena auta w skupie jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników. W przypadku starych samochodów osobowych w przeciętnej kondycji lub nawet po wypadku zazwyczaj można uzyskać kilkaset złotych. Z kolei oddanie pojazdu luksusowego lub zabytkowego może przynieść naprawdę spory zarobek. Skup aut to przede wszystkim świetna opcja dla osób, które chcą szybko sprzedać auto.

Wystaw samochód na sprzedaż

Na samodzielną sprzedaż auta powinny się decydować raczej osoby, które mają nieco czasu na rozmowy i spotkania z potencjalnymi kupcami. Ponadto przydatna może okazać się znajomość rynku pojazdów używanych, dobrze również mieć jakieś pojęcie o wycenie samochodów. Należy też liczyć się z tym, że sprzedaż auta może potrwać znacznie dłużej niż oddanie go do kasacji lub skupu Auto Kurek.

Poszukiwanie kupca dla samochodu może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku właścicieli aut, którym zależy na tym, żeby ich pojazd trafił w dobre ręce. Dobrym pomysłem może być skonsultowanie się z osobą znająca się na wycenie aut, zwłaszcza jeśli samemu nie ma się w tej kwestii zbyt dużo doświadczenia. W ten prosty sposób można uniknąć pomniejszenia potencjalnego zarobku w związku z zaniżeniem wartości pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here