zdrowie
fot. pixabay.com

Zdrowy tryb życia, to modne w ostatnich kilku latach sformułowanie przewija się w wielu publikacjach zarówno w prasie kolorowej jak i w wielu artykułach w internecie. Co jednak to sformułowanie oznacza, czy jest to tylko kwestia diety i ćwiczeń czy też cała filozofia i styl życia, który każdy z nas wdraża na co dzień.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/prowadzic-zdrowy-tryb-zycia/

Wydaje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas zapewne znajdzie własną formułę zdrowego stylu życia, odpowiednią dla swojego wieku i prowadzonej aktywności. Możemy jednak poszukać kilku wspólnych mianowników, które będę spójne dla większości z nas.

Po pierwsze właściwa dieta

Eliminacja czerwonego mięsa, przetworzonych i modyfikowanych produktów spożywczych, ograniczenie lub najlepiej całkowita eliminacja papierosów a także alkoholu. To pierwsze kroki na drodze do zdrowego stylu życia. Wprowadzenie do swojej diety, świeżych warzyw i owoców a także ryb, które dostarczą nam kwasów omega 3. Unikanie barów szybkiej obsługi, w których zapewne często każdy z nas dał się skusić na frytki lub mięsną przekąskę.

Tych elementów oczywiście może być więcej ale podstawową zasadą niech będzie dla nas zwolnienie tempa, również właśnie w obszarze kulinarnym. Jeżeli znajdziemy każde dnia aby zadbać dla samego siebie o zdrowie śniadanie, które zjemy spokojnie i bez pośpiechu to zapewne poczujemy, że jest to miłe dla naszego ciała i ducha.

Ruch to zdrowie każdy to powie

To proste porzekadło jest drugim, równie istotnym elementem naszej układanki.

Na nic się zdadzą diety cud, zmiany nawyków żywieniowych i mocne postanowienia jeżeli nie będziemy mieli motywacji aby znaleźć czas na spacer, krótki bieg, lub regularną przejażdżkę na rowerze. Każdy z nas znajdzie na pewno dla siebie dziedzinę, w której będzie czuł się dobrze i komfortowo.

Jeżeli jesteśmy szczęśliwcami i mamy blisko do pracy, szkoły, uczelni, to może warto zamienić autobus na rower, który na pewno tęskni za nami z piwnicy.

Z czasem zdrowy tryb życia może stanie się dla nas czymś ważniejszym, powiązanym z refleksją nad pięknem świata, cieszeniem się z prostych rzeczy i dbaniem o nasze otocznie aby zostawić je w jak najlepszej kondycji dla przyszłych pokoleń.

Przeczytaj też: http://www.gautama.pl/bol-gardla-jak-sobie-z-nim-poradzic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here