Olejek różany jest jednym z najchętniej wykorzystywanych olejków pielęgnacyjnych w kosmetologii. Ten naturalny olejek wyróżnia się nie tylko wyjątkowym aromatem, ale również wyjątkowymi właściwościami. Bogaty skład oleju różanego pozwala na wszechstronne wykorzystanie go jako kosmetyk pielęgnujący skórę oraz włosy, a także olej do masażu.
Przeczytaj też: https://akcemed.pl/w-jaki-sposob-olejek-rozany-pielegnuje-skore/
Olejek różany – jakie posiada składniki aktywne?
Olejek różany pozyskiwany jest w procesie destylacji płatków róży. Zawiera liczne olejki eteryczne, nasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i składniki mineralne, a także antyoksydanty. Wykazuje się szeregiem działań przeciwzapalnych i antyseptycznych, dlatego sprawdza się jako preparat łagodzący zmiany trądzikowe i stany zapalne. Innymi zastosowaniami tego produktu w kosmetyce jest nawilżenie skóry, łagodzenie podrażnień, normalizowanie pracy gruczołów łojowych oraz rozjaśnienie niewielkich blizną. Olejek różany może być również stosowany jako krem do twarzy lub krem pod oczy.
Olejek różany – jak go stosować?
Olejek różany może być stosowany jako kosmetyk do ciała, które idealnie sprawdza się też jako olejek do masażu, a także kąpieli. Taka kąpiel działanie tylko odżywcza, ale i relaksujące. Ponad to doskonały sposób na łagodzenie stresu to stosowanie olejku różanego w pielęgnacji ciała. Olejek pozwala łagodzić stres i napięcie nerwowe. Jako kosmetyk do ciała, wspomaga on redukcja rozstępów, odżywia i ujędrnia skórę, a także łagodzi zmiany łuszczycowe i egzemy. Jedyne co należy zrobić, to zaaplikować olejek na całą długość włosów lub tylko na końcówki, a także dodać kilka kropel tego magicznego olejku do szamponu.
Olejek różany – jak przygotować go w domu?
Naturalne olejki różane dostępne to w wielu sklepach. Możemy zrobić ją również samodzielnie. Wystarczy olejek migdałowy lub olejek z pestek winogron połączyć ze świeżymi płatkami róż. Rozgniecione płatki należy umieścić w szklanym słoiku i zalać olejem, a następnie odłożyć na około 3 tygodnie w nasłonecznionym miejscu. Następnie wystarczy przelać olej przez sitko oraz przechowywać go w ciemnym, w szklanym pojemniku.
Zobacz też: http://www.gautama.pl/olejek-konopny-jak-dziala-i-jak-go-stosowac/