Nawet w kwestii długości włosów występują rozmaite trendy.

Dawniej, gdy wszystkie panie chciały przede wszystkim podkreślać swoją kobiecość oraz seksapil, najmodniejsze były kosmyki długie. Ich szczęśliwe posiadaczki zazwyczaj nosiły je rozpuszczone, zmysłowo odciągając ich pojedyncze pasma z twarzy czy od czasu do czasu spinając je w koki bądź wysokie kucyki. Dziś przedstawicielkom płci pięknej zależy jednak przede wszystkim na wygodzie, a dopiero potem na wyglądzie, dlatego zaczęły one bardziej skłaniać się ku włosom półdługim. To one są obecnie najmodniejsze i najpopularniejsze, dlatego noszą je nawet największe gwiazdy showbiznesu. Jak jednak przygotowywać z nich fantastyczne fryzury, by nie wyglądały one zawsze tak samo?

Oczywiście istnieją różnorodne modne fryzury półdługie. Skoro bowiem nawet z ultra krótkich włosów dobrzy i kreatywni fryzjerzy potrafią coś wyczarować, kosmyki nieco dłuższe od nich dają już spore pole do popisu. Początkowo można z nich tworzyć różnego rodzaju kucyki. Najmodniejsze są dziś te zaplatane bardzo wysoko, przeważnie w okolicach czubka głowy, które można dodatkowo natapirować, aby dodać im odrobiny objętości. Wszelkiego typu koki wciąż są też stylowymi uczesaniami, a zazwyczaj można je przygotować w ciągu kilku sekund. Wystarczy wziąć wszystkie włosy razem, delikatnie je zrolować, a następnie całość związać mocną gumką bądź upiąć wsuwkami.

Jeśli natomiast jakaś kobieta nie ma czasu nawet na przygotowanie tak prostych uczesań, a nie zamierza codziennie chodzić w tej samej fryzurze, zawsze może urozmaicać ją różnorodnymi dodatkami, które też są obecnie na stylowej liście przebojów. Modne fryzury półdługie coraz częściej zawierają pstrokate spineczki, gumki z metalowymi obręczami czy po prostu barwne apaszki, chustki lub bandamki, które fantastycznie wyróżniają się na tle i ciemnych, i jasnych włosów. Wpinając takie dodatki w swoje kosmyki, można błyskawicznie zmienić ich wygląd i zrobić to w ciągu maksymalnie jednej minuty. Każda kobieta znajdzie na to czas.

Nie trzeba zatem spędzać całych godzin czy nawet kilkudziesięciu minut przed swoim łazienkowym lustrem, aby wyczarować wspaniałe i zachwycające fryzury z włosów półdługich. Tak naprawdę w branży powiązanej z czesaniem liczy się głównie kreatywność, o czym nieraz przekonywali swoich klientów profesjonalni fryzjerzy. To oni w rozmaitych programach telewizyjnych tworzą rewelacyjne dzieła w bardzo krótkim czasie. Warto się nimi zainspirować i postępować dokładnie tak jak oni.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here