Jak wybrać idealną spacerówkę dla dziecka

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to kwestia, która spędza sen z powiek wielu rodzicom, zwłaszcza tym, nie mającym jeszcze wielkiego doświadczenia w tej kwestii.

Na początku maluch podróżuje w gondoli. Z czasem pojawia się konieczność zakupu drugiego wózka, tak zwanej spacerówki. Co powinno ją wyróżniać i jak znaleźć najlepszy model? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Różne rodzaje spacerówek

Mianem spacerówki określa się typ wózka, w którym dziecko może podróżować w pozycji siedzącej. Nie jest to zatem pierwszy wózek, a pojazd dla malucha już swobodnie siedzącego. Najczęściej zatem rodzice decydują się na zamianę gondoli na spacerówkę około 6. miesiąca życia dziecka.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieje wiele rodzajów spacerówek. Można na przykład zdecydować się na model:

  • klasyczny,
  • parasolkę,
  • wózek 2 w 1.

Klasyczna spacerówka to standardowy, rozbudowany i stabilny, w którym można bez przeszkód przewozić malucha w pozycji siedzącej. Jest to podstawowy pojazd do przewożenia dziecka powyżej 6. miesiąca życia. Gwarantuje wygodę dla rodzica oraz bezpieczeństwo dla niemowlaka.

Parasolka to bardzo mały i lekki wózek, zazwyczaj o składanej konstrukcji. Tego typu produkty to idealne rozwiązanie na krótkie dystanse oraz podczas podróżowania. Nie zajmują dużo miejsca w bagażu i bez trudu można zabrać je na przykład do samolotu.

Wózek 2 w 1 to rozwiązanie niezmiernie praktyczne, które przekonuje sporo rodziców. Zazwyczaj łączy funkcję gondoli i spacerówki. Można dzięki temu zaoszczędzić, gdyż znika bowiem konieczność kupowania drugiego wózka, gdy maluch zaczyna wyrastać z gondoli. Sporo takich produktów da się znaleźć na stronie: https://www.wozki-foteliki.pl.

Co powinno wyróżniać dobre spacerówki?

Rodzaj spacerówki zależy oczywiście od preferencji oraz sposobu codziennej eksploatacji. Jeśli wózek wykorzystuje się okazjonalnie, na krótkich dystansach, można postawić na parasolki. Jeżeli zamierza się wędrować po nierównych, polnych drogach, zdecydowanie lepiej sprawdza się stabilna, standardowa spacerówka. Osoby, szukające oszczędności, mogą natomiast wybrać wózki wielofunkcyjne dla dzieci.

Na co jeszcze zwracać uwagę, gdy kupuje się spacerówkę? Niezmiernie ważna jest trwałość konstrukcji. Wózek musi wytrzymać przewożenie malucha. Ma zapewniać bezpieczeństwo i komfort dla dziecka i rodzica. Wszystkie elementy konstrukcyjne powinny być zatem wykonane z dbałością o najmniejszy nawet detal.

Kluczowe są koła. W wózkach do jazdy po miejskich chodnikach wystarczają zazwyczaj wózki z małymi kółkami. Jeśli często zdarzają się wycieczki w plenerze, lepiej wybrać modele z dużymi kołami, wyposażonymi w amortyzatory.

Rodzice chętnie decydują się na wózki w żywych, intensywnych kolorach. Względy estetyczne są oczywiście ważne. Mimo to lepiej wybierać modele w stonowanych, ciemnych odcieniach, na których mniej odznacza się brud. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku wózków do użytku w okresie zimowym. Wszystkie elementy tekstylne powinny też dawać się łatwo wyczyścić i jak najdłużej pozostać w optymalnej formie.

Idealne spacerówki dla niemowlaków

Wybór spacerówki może przynosić sporo trudności. Ma wielkie znaczenie, gdyż od niego zależy bezpieczeństwo dziecka. Warto zatem odpowiedzieć sobie na wiele pytań, związanych z funkcjonalnością lub terenem, w którym wózek będzie używany, już na etapie wstępnych poszukiwań. Pozwala to uniknąć wielu frustracji i po prostu cieszyć się z każdego spaceru z maluchem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here