książki

Nauka nie każdemu sprawia przyjemność, dlatego nie wszyscy wiedzą jak się do nauki przygotować i odpowiednio podejść. To tylko potęguje problemy, z którymi się borykamy, czyli nie będziemy się uczyć dobrze i nie będziemy z tego powodu zadowoleni. Nie jest wcale trudno się uczyć i szybko się o tym przekonamy. Bardzo ważne jest otoczenie, w jakim się uczymy. To oznacza, że istotne będą kolory ścian.

Jeśli kolory są ciepłe to dodaje nam więcej energii, która jest potrzebna do nauki. Zimne kolory odbierają energię i jakiekolwiek chęci do nauki. Musimy również w miejscu gdzie się uczymy mieć porządek, bo inaczej będzie nas to rozpraszało i nie będziemy się koncentrować nad tym, co trzeba.  Wiele osób uważa, że im lepsze oświetlenie tym lepiej, ale okazuje się, że tutaj również musi być równowaga, dlatego nie za dużo i nie za mało oświetlenia to będzie to, czego nam trzeba.

Musimy uczyć się w spokoju, dlatego trzeba o to zadbać. Jeśli lubimy słuchać muzyki to warto na nią postawić, ale nie za głośno i trzeba wybrać sobie taki gatunek, który nam się podoba i który nie będzie nas rozpraszał, a wtedy na pewno będziemy łatwiej pojmować wiedzę.

Najlepsza motywacja do nauki

Z motywacją zawsze jest najtrudniej, dlatego trzeba będzie wyznać sobie cel. Musimy dążyć do zrealizowania tego celu, a wtedy mamy większe szanse na zainteresowanie się nauką. Celem może być pokazanie nauczycielowi, że się, co do nas myli. Często nauczyciele nas oceniają bardzo źle tak naprawdę nie rozróżniając tego, że ktoś nie ma talentu do nauki od tych, którzy po prostu są leniwi.

Udowodnienie nauczycielowi, że się myśli to będzie coś, na co warto zwrócić uwagę i na pewno będzie to dla nas zachętą. Trzeba również pomyśleć o tym, jakie mamy korzyści płynące z zaliczenia powiedzmy egzaminu czy kartkówki. Może lepsza ocena? Może zadowolenie rodziców? Często wiążę się to z nagrodą, a zatem opłaca nam się przysiąść do nauki żeby wszystkim pokazać, że my zaliczamy się do tej grupy, która może, ale jej się po prostu nie chce.

w szkole

Przygotowanie do nauki

Jeśli przygotowujemy się do nauki to zapominamy o wszystkim innym. To nie jest tak, że między czasie rozmawiamy przez telefon ze znajomymi albo, że przygotowujemy obiad. Mamy jeden cel naukę i trzeba do tego się w stu procentach skoncentrować, a wtedy będą z tego bardzo dobre efekty. Dobrze jest systematycznie podchodzić do nauki, a wtedy wejdzie nam to w krew i będzie nam łatwiej to robić.

Musimy pamiętać o tym, że do nauki potrzebna jest nam energia. Musimy zjeść pożywne posiłki, napić się herbaty, a nie działać jedynie na napojach energetycznych. Energia musi być na cały czas naszej nauki, a wtedy będą z tego same pozytywne efekty. Im więcej będziemy nawadniać organizm tym lepiej dla nauczania, dlatego trzeba będzie o tym pamiętać.

Tylko żeby nie wyszło tak, że pijemy tak dużo, że zamiast się uczyć biegamy non stop do ubikacji? Wszystko musi być z umiarem, dlatego trzeba się do tego przygotować. Uczenie się to nic złego, ale trzeba będzie mieć odpowiednie nastawienie. Najgorzej nastawiać się na to, że i tak to nic nie da i efekt będzie zerowy. Na pewno tego nie chcemy, bo z takim podejściem nic dobrego nam z tego nie wyjdzie.

Nasza codzienna nauka

Niestety, jeśli chcemy mieć dobre oceny, jeśli chcemy przechodzić z klasy do klasy to trzeba się uczyć. Później nie będzie łatwiej, bo idąc do pracy nadal trzeba będzie się uczyć. Musimy wiedzieć, w jaki sposób robić to, co otrzymujemy do zrobienia. Uczymy się, zmieniamy się i tak całe życie. To, dlatego trzeba od młodych lat nauczyć się uczenia. Często błąd na samym początku popełniają rodzice, bo dziecko, do czego zmuszają i tym samym dziecko już większe, często dorosłe ma złe wspomnienia z tym związane.

jak skutecznie się uczyć

Tak być nie może, dlatego trzeba będzie coś z tym zrobić zawczasu, a nie będzie takich problemów. Każdy może mieć inne podejście do tego, co go motywuje do nauki. Cele można mieć bardzo różne, bo jeden uczeń ma motywacje żeby nie zostać na kolejny rok w klasie, a inny żeby dostać nagrodę za najlepsze wyniki w nauce. Trzeba zebrać się w sobie do nauki, trzeba zamknąć się w pokoju, wyciszać i wtedy będzie można na spokojnie podejść do przedmiotu, którego nie rozumiemy i który chcemy pojąć.

Tylko wtedy będzie najlepszy efekt końcowy, dlatego trzeba tak właśnie zrobić. Im szybciej to zrobimy tym lepiej dla nas i często dla naszej przyszłości.  Na pewno znajdziemy rozwiązanie naszego problemu i dotrzemy do takiej metody uczenia się, która w naszym przypadku w stu procentach się będzie sprawdzała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here