jak montować filmy

Zainteresowanie montażem filmów jest bardzo duże. Wiele osób kreci różnego rodzaju filmiki, ale nie każdy wie jak to zmontować żeby wyglądało bardzo dobrze. Często zdarza się, że filmik ma coś ciekawego od trzeciej minuty, ale taka osoba nie wie jak to pociąć na kawałki i tak sobie oglądamy bezsensownie całość, a moglibyśmy tylko kawałek. Im trudniejsze mamy zadanie do wykonania tym mniej osób jest w stanie sobie z tym radzić.

Muzyka podkładana pod film

Jeśli mamy zrobić ciekawy, może nawet promocyjny film to trzeba podłożyć muzykę. Bardzo, ale to bardzo ważna jest muzyka, która będzie pasowała pod film. Może to coś zabawnego, ale może też być coś poważnego. Pamiętajmy o tym, że są prawa autorskie i jeśli wykorzystamy to bez wiedzy autora albo o tym nie napiszemy to możemy mieć poważne problemy, a na pewno tego nie chcemy.

Można skorzystać ze specjalnego banku z muzyką, co oznacza, że na spokojnie dopasujemy to, co jest nam potrzebne. Muzyka jest bardzo potrzebna po oddaje klimat całego filmu. Zauważmy, że te filmy, które mają muzykę na dłużej są zapamiętywane. To, dlatego ma to bardzo duże znaczenie i nie pozostaje nam nic innego jak się tym zainteresować.

W jaki sposób montować filmy?

Można skorzystać z wielu programów. Jest ich bardzo dużo i bez problemu można będzie podłożyć wspomnianą muzykę w te fragmenty filmu, które nas interesują. Bardzo dużo osób to robi i na pewno my będziemy też mogli. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, bo jednak trzeba się na tym zna. Wybierajmy, zatem takie programy, które są łatwe w obsłudze. Tutaj często popełniamy błąd, bo wydaje nam się, że to nie jest trudne. Można to zrobić łatwo i każdy sobie poradzi.

kręci film

Otóż nie, bo na początku, kiedy zobaczymy te wszystkie elementy, jakie znajdują się w taki profesjonalnym programie, mamy ścieżkę mamy inne efekty to można się będzie w tym wszystkim pogubić, a przecież nie o takie rozwiązanie nam chodzi. Lepiej wybrać coś prostego i na początek cieszyć się, że udało nam się skrócić film, dodać muzykę albo jakieś inne efekty. Od czegoś trzeba zacząć, ale jeśli montowanie zaczynamy od trudno zadania do wykonania to może się okazać, że to nasz przerośnie.

Jaki będzie efekt końcowy? Właściwie to żadnego, bo przestaniemy się tym zajmować i zakończymy działanie. Zamiast stworzyć ciekawy filmik nic nie zrobimy i więcej do tego tematu nie będziemy wracać. Szkoda, bo prostych programów jest bardzo dużo i każdy dzięki temu można na spokojnie się liczyć jak je obsługiwać. Wtedy montowanie nie jest aż tak bardzo skomplikowane i będziemy zadowoleni z tych efektów, jakie uda nam się uzyskać.

Darmowe czy płatne programy?

Znajdziemy i takie i takie programy, ale, na które warto postawić. Jeśli właśnie mamy film z wakacji i chcemy pierwszy raz go zmontować to darmowy program będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Nie ryzykujemy niczego tylko można na tym zyskać. Sprawdzamy jak to w ogóle wygląda i czy to jest coś dla nas. Od wyobrażenia jak łatwo się tym zajmować do uzyskania efektów jest daleka drga i trzeba o tym pamiętać, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak wszystko bardzo, ale to bardzo dokładnie sprawdzić. Wtedy wiemy czy się do tego nadajemy czy nie.

Wiele osób po kilku minutach dochodzi do wniosku, że jednak ten film w dotychczasowej formie jest najlepszy i nic nie będziemy z niego robić. Jeśli wydamy od razu sporo pieniędzy na program i okaże się, że to nie jest dla nas to nie będziemy zadowoleni, bo przecież pieniędzy nikt nam nie zwróci.  Programy takie są przeznaczone dla osób, które mają doświadczenie wtedy wykorzystają możliwość takiego programu. My możemy się na tym nie znać, ale osoba, która w tym siedzi od dawna cieszy się, że na takich programach może polegać.

monutuje film

Warto, zatem się zastanowić nad tym, co i jak robimy i co wybieramy żeby na tym zyskać, a nie stracić. Jeśli spodoba nam się wycinanie, dodawanie, usuwanie różnych efektów w filmach to można będzie wtedy zająć się tym profesjonalnie. W takiej sytuacji bez dobrze wybranego programu nie ma żadnych szans. Znajdziemy bez problemu jedne jak i drugie programy. Do ich posługi wykorzystać można filmy z instrukcjami.

Wtedy łatwiej nam od początku wystartować z filmami, które chcemy przerabiać i kto wie może akurat nam się to bardzo spodoba i będziemy chcieli się tym dalej zajmować? Nie od razu jesteśmy specjalistami i trzeba o tym pamiętać.  Na teraz trzeba przejrzeć różne programy i poczytać, jakie efekty można dzięki nim uzyskać, a wtedy będziemy wiedzieli, co należy wybrać dla siebie do montażu filmów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here