Dysk zewnętrzny 1 TB

Marka Samsung to jeden z wiodących na rynku producent dysków zewnętrznych. Który z modeli oferowanych przez markę jest najlepszy i do kogo skierowane są poszczególne wersje?

Dyski zewnętrzne marki Samsung – porównanie modeli

W porównaniu udział wezmą cztery modele dysków zewnętrznych SSD o pojemności 1 TB – dysk Portable T5, T7, T7 Touch oraz X5. Jak w zestawieniu wypadają poszczególne modele?

Dysk zewnętrzny Portable T5

Portable T5 to dysk zewnętrzny 1 TB mający wbudowaną pamięć Flash V-NAND oraz interfejs USB 3.1. Urządzenie zapewnia prędkość transferu osiągającą do 540 Mb/s. Gwarantuje szybki przesył danych oraz wygodę użytkowania. Dzięki technologii AES 256 bitów oferuje opcjonalną możliwość zabezpieczenia hasłem. Design dysku jest kompaktowy, klasyczny i elegancki. T5 ma solidną, metalową obudowę, odporną na upadki i wstrząsy.

Dysk zewnętrzny T7 i T7 Touch

Dysk zewnętrzny 1 TB SSD 7T ma interfejs USB 3.2. Gen.2, a także wbudowaną technologię PCle NVME umożliwiającą osiąganie niemal dwukrotnie szybszej prędkości zapisu i odczytu danych niż T5 (odpowiednio 1000 oraz 1050 MB/s). Podobnie jak poprzednik, T7 ma możliwość opcjonalnego ustawienia hasła w oparciu o technologię AES 256 bitów oraz wytrzymały metalowy korpus. Ponadto model został wyposażony w technologię DTG oraz ePCM, dzięki czemu zachowuje optymalną temperaturę nawet podczas intensywnego użytkowania. Niemal bliźniaczą wersją T7 jest model T7 Touch. Druga wersja została jednak dodatkowo wyposażona w możliwość odblokowania urządzenia za pomocą odcisku palca, a także diodę LED sygnalizującą, jaki proces aktualnie przeprowadza.

Dysk zewnętrzny X5 Thunderbolt 3

X5 to dysk zewnętrzny 1 TB przeznaczony dla komputerów PC i Mac mających wbudowany port Thunderbolt. Urządzenie oferuje przepustowość wynoszącą do 40Gb/s, a także nieporównywalną wręcz prędkość wynoszącą do 2300 Mb/s dla zapisu i do 2800 Mb/s dla odczytu danych. Urządzenie zostało także wyposażone w technologię Dynamic Thermal Guard, która umożliwia utrzymywanie optymalnej temperatury sprzętu, a także rozpraszacz ciepła. Model ma interfejs Thunderbolt 3. X5 znacznie różni się od swoich „braci” designem. Ma bardziej smukły i opływowy kształt. Spód urządzenia został wyposażony w praktyczny uchwyt. Korpus dysku został wzmocniony stopem magnezu, co znacznie przekłada się na jego wytrzymałość. Model, podobnie jak poprzednicy, ma możliwość zabezpieczania urządzenia hasłem w oparciu o technologię AES 256 bit.

Który dysk marki Samsung wybrać?

Trudno jednoznacznie wybrać najlepszy dysk zewnętrzny marki Samsung. Wszystkie zaprezentowane modele cechuje wysoka jakość, elegancki design, a także duża prędkość przesyłania. To, na jaki dysk się zdecydujemy, w dużej mierze zależy więc od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. T5 to urządzenie klasyczne, przeznaczone dla nieco mniej wymagających użytkowników. Dyski zewnętrzne T7 i T7 Touch to rozwiązania uniwersalne. Na model Touch mogą zdecydować się osoby, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie plików, a także gadżeciarze, dla których dysk zewnętrzny odblokowywany za pomocą odcisku palca może stanowić „łakomy kąsek”. Z kolei na model X5 powinni zdecydować się wszyscy, którym szczególnie zależy na prędkości zapisu i odczytu, a więc osoby, które magazynują bardzo duże ilości danych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here