Laminacja rzęs jest modnym zabiegiem
fot. Pixabay.com

Laminacja rzęs staje się dziś coraz popularniejszym zabiegiem. Według jej zwolenników jest ona zabiegiem mniej inwazyjnym, bardziej naturalnym i znacznie zdrowszym od tradycyjnego uzupełniania rzęs. Na czym więc polega zabieg laminacji? Jakie ma zalety? Czy każdy może z niego skorzystać?

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/laminacja-rzes-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec/

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs jest zabiegiem, który ma na celu wzmocnienie i upiększenie rzęs. Jest to zabieg nieinwazyjny, a jednocześnie bardzo trwały. Jeśli mamy problem z wypadaniem rzęs, może być dla nas idealnym rozwiązaniem. Podczas zabiegu wykorzystywana jest keratyna, która również pomaga wzmacniać i odbudowywać strukturę włosów. Cena takiego zabiegu waha się od 100 do 250 zł. Nie jest więc mała, ale efekty utrzymują się około 2 miesięcy, nie musimy więc powtarzać zabiegu co tydzień lub dwa. Dzięki temu, że ma on mocno nawilżające działanie, jeśli bezpośrednio po nim nałożysz na rzęsy tusz, dostrzeżesz jak doskonale się teraz na nich prezentuje. Dzięki laminacji same rzęsy stają się bardzo wyraziste, mocne i zagęszczone. Ponadto wyglądają, jakby były specjalnie podkręcone zalotką. Użyta do zabiegu keratyna uchroni również rzęsy przed wilgocią, promieniami UV oraz drażniącymi substancjami, które często są zawarte w kosmetykach.

Zabieg laminacji rzęs i jego przebieg

Sam zabieg laminacji rzęs trwa około 90 minut. Najpierw rzęsy są rolowane na wałku, następnie farbowane specjalnym preparatem. Po jego wyschnięciu odtłuszcza się rzęsy z substancji i zanieczyszczeń, które się na nich nagromadziły. Kolejnym krokiem jest nałożenie na nie odżywki, aż w końcu następuje barwienie czarną lub brązową farbą. Końcowym etapem jest zabezpieczenie i utrwalenie keratyną wszystkich nałożonych na rzęsy preparatów.

Zabieg laminacji staje się coraz popularniejszy. Jeszcze do niedawna konkurencją dla niego był lifting rzęs. Efekty liftingu nie są jednak tak wyraźne i nie dają tak zadowalających rezultatów. Dlatego też coraz więcej klientek salonów kosmetycznych wybiera laminację jako sposób na zadbanie o swoje rzęsy. Jeśli już się na niego zdecydują są naprawdę zadowolone z efektów i mają poczucie, że dobrze zainwestowały swoje pieniądze. Należy jednak pamiętać o tym, że laminacja nie jest wskazana dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju alergiami. Jeśli cierpimy właśnie na jęczmień, zapalenie spojówek lub rogówki, również nie możemy sobie na ten zabieg pozwolić.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-prawidlowo-farbowac-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here