Zegarek – czy to tylko gadżet?

0
1558

W dzisiejszych czasach zegarek może wydawać się zbędym urządzeniem. W końcu żyjemy w erze smartfonów. Chyb właśnie dlatego w XXI wieku zegarki zaczynają stanowić dobro luksusowe o czym wiedzą marki z wyższych półek. Czy zegarek jest tylko gadżetem, czy też wyznacznikiem stylu?

Wyznacznik stylu i klasy

Odkąd zegarek tak naprawdę przestał nam być potrzebny, stał się ważniejszym elementem stylizacji. Musi do niej idealnie pasować, a czasami pełni w niej o wiele istotniejszą funkcję – dodaje jej elegancji. Nawet zwykłe ubranie w stylu casual business może wyglądać znacznie lepiej, jeśli dodatkiem do niego jest wyjątkowy zegarek.

Jaki zatem czasomierz będzie odpowiedni dla mężczyzny? Tu bardzo dobrze sprawdza się klasyka o nieco bardziej sportowym charakterze jak np. zegarek Carrera marki TAG Heuer. Idealne na każdą okazję, z bardzo ciekawym cyferblatem. Eleganckie, lekkie, dodające szyku – zegarki stają się tak ważnym elementem stylizacji, jak na przykład buty.

Status społeczny

Warto zwrócić uwagę także na to, że zegarek bywa traktowany jako wyznacznik statusu społecznego. Jego noszenie wiąże się z pewnego rodzaju klasą. markami, które na pewno stanowią o statusie społecznym człowieka są min. Rolex, czy Omega.

Ale nie tylko. Zegarek niejednokrotnie jest podarunkiem, na przykład od wdzięcznych pracowników czy pełnych uznania partnerów biznesowych. Jego noszenie bywa więc znakiem, że jest się dla nich po prostu ważną osobą, która pozytuwnie oddziałowuje na nich w życiu codziennym.

Pamiątka

Znaczenie ma także to, że taki podarowany zegarek może być ważną pamiątką. Przyjęło się, że zegarki są dobrymi prezentami na bardzo wiele różnych okazji. Daje się je na komunię, często z okazji jubileuszu, rodzice obdarowują nimi dzieci, które skończyły studia czy inny etap edukacji. Zegarek jest prezentem na najważniejsze święta, wydarzenia, ma oznaczać gratulacje. Staje się ważną pamiątką dla obdarowanego, która ma przypominać te niezwykłe momenty z życia.

Historia przodków

Najlepszej jakości mechanizmy kwarcowe, jak te, które ma w sobie zegarek Carrera, są bardzo trwałe. To dlatego zegarki są tak wytrzymałe podczas codziennego użytkowania, ale nie tylko – często także w nieco bardziej extremalnych sytuacjach. Mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, niejednokrotnie w nienaruszonym stanie lub wymagające tylko drobnej renowacji.

Zegarek po ojcu, dziadku czy pradziadku to najcenniejsza pamiątka. Staje się niejako rodzinnym klejnotem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. A te najlepszej jakości będą służyć nowym właścicielom przez kolejne lata.

Zwykły gadżet?

Skończyły się czasy kiedy duże tarcze służyły tylko do umieszczenia cyferblatu. Dzisiaj mieści się na nich zdecydowanie więcej wskaźników, które mogą być przydatne w różnych sytuacjach.

I chociaż godzinę możemy sprawdzić na telefonie, podobnie zresztą jak inne parametry, zegarek może być o wiele bardziej praktyczny. Wskaźniki takie jak wysokościomierz, godziny w innych strefach czasowych, barometr, stoper, timer czy też liczenie kalorii – nawet te eleganckie modele zegarków mogą mieć więcej funkcji, niż myślisz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here