kurier

Praca kuriera z pozoru może wydawać się zwykłym odbieraniem czy dostarczaniem paczek. Czy korzystając z usług firmy kurierskiej zastanawiamy się dokładnie jak wygląda praca osoby znajdującej się na takim stanowisku? Po głębszym zastanowieniu może okazać się, że taki rodzaj pracy może okazać się dla nas ciekawy. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się kurier oraz jak wygląda jego codzienna praca. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-kuriera-realia-pracy-jako-kurier/

Czym dokładnie zajmuje się kurier?

Do głównych obowiązków kuriera będą należały przede wszystkim przewiezienie paczek z punktu A do punktu B. Osoba na takim stanowisku musi zrobić to w najszybszym możliwym sposób, z zachowaniem bezpieczeństwa i bezpośredniości. Głównym miejscem pracy takiej osoby jest przede wszystkim samochód w trasie. Czasami kurier będzie odwiedzał również magazyn, gdzie trzeba będzie towary nałożyć oraz odpowiednio postępować.

Dzień z życia kuriera – jak wygląda jego praca?

Twój dzień kurier rozpoczyna od wczesnych godzin porannych. Godzina wyznaczona jest przez koordynatora, ty musisz jednak stawić się w magazynie o podanej porze. Wówczas pobierasz przesyłki, sprawdzasz wstępnie ich stan oraz sporządza listę ewentualnych nieprawidłowości. Do kolejnych kroków będzie należało przy pomocy urządzenia mobilnego skanowanie każdej z przesyłek. Aplikacja pomoże nam sortować paczki tak, aby były one logistycznie ze sobą spójne. Oznacza to, że mniej więcej będą one dostarczone do tego samego regionu. Następnie czeka na nas wyruszeniem w trasę. Przesyłki będziemy rozwozić na terenie danego rejonu. Od klientów będziemy również odbierać przesyłki. Ludzie często wysyłają swoje paczki innym. Ważne, abyśmy wiedzieli, z jakim typem przesyłki będziemy mieli do czynienia, gdy zapukamy do drzwi nadawcy. Niektórzy klienci wykupują droższe wersję przesyłki, a tym samym musimy na nie bardzo uważać. W razie problemów możemy być w stałym kontakcie ze swoim koordynatorem. Kiedy uporamy się ze wszystkimi paczkami wracamy do swojej bazy. Tam zostawiamy przesyłki, które odebraliśmy od klientów danego dnia. W kasie Rozliczamy się z pobranej gotówki, klikamy w urządzeniu mobilnym odpowiednie przyciski i udajemy się po swojej zmianie do domu. Tak w skrócie wygląda dzień z życia kuriera. 

Zobacz też: http://www.gautama.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-kurier-jak-wygladaja-zarobki-kuriera/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here