Leczenie niepłodności - co trzeba wiedzieć?

Bezpłodność jest dużym problemem i dosięga wielu par. Wszyscy o tym wiemy, ale zawsze wydaje się nam, że nam się to nie przydarzy. A jednak. Przydarzyło się. Czekacie. Stracie się , a dziecka nadal nie ma. Jak poradzić sobie z problemem bezpłodności? Gdzie szukać pomocy?

Coraz częściej kobiety nie spieszą się z macierzyństwem. Chcą uporządkować swoje życie zawodowe, zadbać o dom, pieniądze. Krótko mówiąc, chcemy stworzyć naszemu dziecku normalne warunki do życia. Niestety rzeczywistość potrafi być przewrotna. Czasami, gdy osiągniemy to wszystko okazuje się, że nie możemy zostać rodzicami. Jak zmierzyć się z tym problemem?

Diagnoza – to podstawa

Po dłuższym czasie regularnego współżycia bez zabezpieczenia pary spodziewają się zajścia w ciążę. Czasami jednak ten upragniony moment nie nadchodzi bardzo długo. Warto wtedy dowiedzieć się, co jest tego przyczyną.

Klinika niepłodności Kraków to pierwszy krok. Trzeba wykonać badania, które pomogą stwierdzić jaka jest przyczyna niepłodności. Specjalista przeprowadzi wywiad, a także skieruje partnerów na badania. Kobietom często zlecane jest hormonalne badanie krwi. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie ultrasonografii dopochwowej, dzięki której lekarz oceni stadia dojrzewania komórek w jajnikach oraz przebieg owulacji.

Klinika leczenia niepłodności Kraków skieruje na badania również Twojego partnera. Dzięki badaniu nasienia można wykluczyć lub potwierdzić męską niepłodność. Jest to pierwszy krok, który ukierunkuje dalsze leczenie.

Jedynym ratunkiem in vitro

Nie zawsze klinika niepłodności kraków potrafi pomóc w leczeniu niepłodności metodami innymi niż zapłodnienie pozaustrojowe. In vitro Kraków jest czasami ostatnią szansą na pozostanie rodzicem.

Trzeba mieć świadomość, że zabieg in vitro Kraków nie zawsze jest skuteczny za pierwszym razem. Czasami leczenie jest długotrwałe i kosztowne. Jest to duże obciążenie emocjonalne. Łzy, niepewność, a często rozczarowanie towarzyszą leczeniu metodą in vitro Kraków. Równie często in vitro Kraków kończy się sukcesem, a w rodzinie pojawia się tak długo wyczekiwane dziecko.

W leczeniu niepłodności bardzo duże znaczenie odgrywa czas. Im wcześniej klinika niepłodności Kraków będzie mogła przystąpić do działania, tym większa jest szansa na osiągnięcie sukcesu. Wcześniejsza diagnostyka oraz podjęcie leczenia daje szansę na pozostanie rodzicem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here