Jakie ryby można włączać do zbilansowanej diety?

Zrównoważona dieta uwzględnia odpowiednie proporcje węglowodanów, białka, tłuszczy, witamin i minerałów. Ryby są jednym z produktów, które w szczególności powinniśmy wprowadzić do naszego jadłospisu. Jakie ryby mają najwięcej składników odżywczych, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu?

Dlaczego warto sięgać po ryby?

Istnieje wiele powodów, dla których należy włączyć ryby do naszej diety. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na potężną dawkę składników odżywczych – ryby stanowią mieszankę białek, kwasów tłuszczowych omega-3, witamin i minerałów. Między innymi zmniejszają ryzyko chorób serca, poprawiają pamięć, korzystnie wpływają na skórę, wzmacniają kości, wspomagają układ nerwowy oraz oczywiście doskonale smakują! Jednak czy wszystkie ryby mają tak korzystny wpływ na nasz organizm?

Ryby, które powinny gościć na naszym talerzu

Ryby wzbudzają wiele kontrowersji. Bardzo duże znaczenie ma pochodzenie mięsa. Warto wybierać te ze sprawdzonych hodowli, oferujących rybom bezpieczne i sprzyjające warunki do rozwoju. Jedną z najzdrowszych jest łosoś, jednak ryba rybie nierówna. Jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie, należy zwrócić uwagę na certyfikaty firmy zajmującej się hodowla łososi. Jedną z nich jest MOWI Łosoś, zapewniający aż 20% więcej kwasów omega-3 niż inne łososie dostępne w sklepach. Firma MOWI Łosoś serwuje rybom unikalną karmę obfitującą w składniki pochodzenia oceanicznego.

Łosoś należy do tłustych ryb. Jednak nie wszystko co tłuste jest niezdrowe. Łosoś zdecydowanie potwierdza regułę! Jest jedną z ryb, która szczególnie polecana jest w diecie dla serca. W przeciwieństwie do tłustych mięs, wpływa korzystnie na profilaktykę chorób układu krążenia. A wszystko, dzięki kwasom z grupy omega-3. Zawiera również witaminy A, D, E, K1, C, z grupy B, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk miedź.. I wiele innych witamin i minerałów. Jakie jeszcze ryby warto jeść? Korzystne dla zdrowia są pstrągi, szproty jedzone w całości oraz dorsz. Również stanowią prawdziwą bombą witaminową, która zapewnia dobre zdrowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here