Jak odmienić przestrzeń zmieniając tylko akcesoria?

Aranżacja mieszkania z czasem przestaje być modna, dlatego warto zastanowić się na wprowadzeniem zmian, które sprawią, że zyska nowoczesny charakter. Nie muszą to być zmiany duże i kosztowne, ponieważ dekoratorzy wnętrz zapewniają, że ogromne znaczenie dla wnętrza mają znajdujące się w nim dodatki. Ich wymiana sprawi, że pomieszczenie stanie się zupełnie inne niż było dotychczas.

Od czego zacząć?

W większości pomieszczeń znaczące są tekstylia, dlatego ich wymiana może sprawić, że wnętrze zyska nowy, modny charakter. Już zmiana koloru zasłon czy poduszek na sofie stworzy inny klimat. Odświeżanie aranżacji może składać się z kilku etapów, jednak wszystkie tekstylia powinny być wymienione jednocześnie w celu zachowania spójnej kompozycji. Powieszenie nowych zasłon, a pozostawienie poduszek z poprzedniej aranżacji wprowadzi wrażenie chaosu, nieporządku i braku wyczucia.

Lampa tez ma znaczenie

Zarówno ta wisząca, jak i lampki nocne lub podłogowe mogą być elementami, które przyczyniają się do wyznaczania stylu aranżacji. Ciekawe i nowoczesne modele z agatameble.pl wprowadzą do wnętrza prawdziwy powiew świeżości. Błyszczące i ozdobione kryształkami dodadzą luksusu dla szykownego glamouru, natomiast elementy drewniane wpasują się subtelnie w modny industrializm.

Dekoracje, które odnowią aranżację

Drobne elementy zdobiące, takie jak wazony, figurki czy kompozycje kwiatowe również mogą sprawić, że wnętrze stanie się zupełnie inne. Ich wymiana nie stanowi dużego wydatku, a dodatkowo bardzo często możliwe jest kupowanie dekoracji pojedynczo i komponowanie ich przez dłuższy okres.

Duże znaczenie będzie miała również wymiana obrazów i plakatów. Warto rozważyć stworzenie modnego w ostatnich czasach zestawienia na jednej ścianie kilku, a nawet kilkunastu obrazów lub plakatów o różnych rozmiarach. Kompozycja ta może być uporządkowana lub chaotyczna, z wykorzystaniem takich samych ramek lub różniących się od siebie kolorem i formą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here