jaką suknię ślubną wybrać?
fot. Pexels.com

Wybór sukni ślubnej zależy w dużej mierze od gustu panny młodej. Panie, które posiadają idealne ciało mogą sobie pozwolić praktycznie na każdy model kreacji. Natomiast kobiety o nieregularnych kształtach powinny się raczej kierować przy wyborze krojem sukni, w którym proporcje ich ciała będą wyrównane. Jaką suknię ślubną wybrać, aby wyglądać korzystnie na własnym ślubie?

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/jak-wybrac-suknie-slubna-najlepsze-rady-dla-panny-mlodej/

Odpowiedni krój sukni ślubnej

Wybór fasonu sukni to najtrudniejsza decyzja, którą musi podjąć przyszła panna młoda. W salonach sukni ślubnych można wręcz przebierać w kształtach, długościach, materiałach i kolorach kreacji. Jak dobrać odpowiedni krój sukni do sylwetki, aby ta wyglądała korzystnie?

  • Suknia w typie księżniczki – jest idealna dla kobiet o szczupłej figurze zwłaszcza o sylwetce kolumny lub klepsydry. Dla pań o kształtach gruszki będzie to najlepszy wybór, ponieważ w tej sukni mogą wyeksponować filigranową górną część ciała, natomiast zatuszować ciężej wyglądający dół.
  • Suknia w typie litery A – jest to jeden z bezpieczniejszych wyborów dla pań o różnych kształtach, jednak szczególnie się sprawdzi u kobiet posiadających sylwetkę jabłka, kolumny lub klepsydry.
  • Suknia w typie syreny – krój sukni dla pań o nienagannej figurze. Świetnie będzie wyglądać na kobietach o sylwetce klepsydry.
  • Suknia w typie empire – ten typ sukni doskonale tuszuje okolice brzucha, dlatego będzie dobry dla kobiet puszystych, zwłaszcza o sylwetce jabłka czy kielicha.
  • Suknia klasyczna – idealna dla kobiet o sylwetkach jabłka, gruszki i kolumny.

Dobrze dopasowany kolor sukni ślubnej

Drugą ważną decyzją, którą musimy podjąć przy wyborze idealnej sukni ślubnej, jest jej kolor. Tutaj możemy spotkać się z dużą ilością odcieni białego, o których nigdy wcześniej mogliśmy nie mieć pojęcia. Mogą to być między innymi biel klasyczna, czysta, perłowa, diamentowa, szampańska, kremowa, śnieżna czy kości słoniowej. W ofercie salonów ślubnych są również suknie o mniej standardowych kolorach takich jak róż, błękit czy nawet czerń. Najważniejsze, żeby przy wyborze barwy sukni ślubnej trzymać się jednej podstawowej zasady, żeby wybrany odcień był zgodny z naszym typem karnacji.

Zobacz także: http://www.gautama.pl/suknia-slubna-jaki-dekolt-wybrac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here