Dlaczego talerze papierowe górują nad plastikowymi

Pikniki, imprezy okolicznościowe, grille. To częste wydarzenia, na których spożywamy nie tylko napoje, ale również przygotowane posiłki. Po takich uroczystościach zazwyczaj zostaje nam spora ilość zużytych kubków, sztućców czy talerzy. Przyjęło się, że wykorzystuje się te zrobione z plastiku. Czy na pewno są lepsze od papierowych?

Talerze papierowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Talerze papierowe to z pewnością dobra alternatywna to zastawy wykonanej z plastiku. Talerze te wykonane są z papieru, który pochodzi z recyklingu. Posiadają wszelkie certyfikaty, które musi spełniać produkt przeznaczony do kontaktu z żywnością. Papierowe talerzyki są trwałe i wygodne w użyciu. Sprawią, że każda impreza odbędzie się bez problemowego poszukiwania ceramicznej zastawy dla każdego gościa. Opakowania ekologiczne dostępne są w hurtowni SlowPack.

Gdzie warto wykorzystać papierowe talerzyki?

Z pewnością duże imprezy plenerowe powodują, że gromadzi się spora ilość odpadów. Warto wcześniej zadbać o kwestię ekologii. Zamiast plastikowych kubków, sztućców i talerzy, skorzystajmy z papierowych talerzyków, które mogą zostać poddane ponownemu procesowi recyklingu.

Papierowe talerzyki świetnie sprawdzą się przy okazji urodzin Naszych dzieci. Letnia impreza w ogródku zgromadzi kilka, jak nie kilkanaście osób. Powoduje to, że gdybyśmy chcieli skorzystać z ceramicznej zastawy, czas spędzony przy zmywaniu naczyń będzie spory, a ilość uruchomienia zmywarki, co najmniej kilka razy w ciągu dnia, generuje dodatkowe koszty.

Czy opłaca się korzystać z papierowych talerzyków?

Średni koszt papierowego talerzyka to 83 grosze. Z racji tego, że zazwyczaj z tego rodzaju zastawy korzystamy przy okazji imprez okolicznościowych, nie jest to duży wydatek. Warto jednak wziąć pod uwagę to, jak dużo sztucznych odpadów gromadzi się na naszej planecie. Plastikowy kubek jednorazowy lub talerz, poddaje się rozkładowi około 400 lat.  Dlatego tak istotne jest, aby zmienić swoje nawyki i zacząć dbać wspólnie o środowisko. Po zużyciu papierowych talerzyków, wystarczy je tylko umieścić w odpowiednim kontenerze na tego typu odpady.

Papierowe talerzyki pod względem komfortu jedzenia nie odbiegają wobec tych plastikowych. Można na nich serwować zimne, jak i gorące posiłki, nie martwiąc się o ich wytrzymałość. Warto również nadmienić, że papierowe talerzyki są w pełni biodegradowalne w warunkach przydomowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here