kredyt konsolidacyjny

Polacy w ostatnich latach zaciągnęli mnóstwo kredytów. Niektóre z nich to kredyty pobrane bezpośrednio w bankach. Reszta to kredyty udzielone podczas zakupów ratalnych. To, co je łączy, to obowiązek comiesięcznego spłacania rat. I niekiedy ilość tych rat i ich wielkość może być przerażająca. Często nawet jest tak, że człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, ile miesięcznie będzie musiał do różnych instytucji bankowych oddać. A czasami jest tak, że zmniejsza się jego miesięczny dochód i raty stają się po prostu bardzo uciążliwe. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Pewnym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jest to rodzaj kredytu, który ma na celu jednorazowe spłacenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Pracownik banku na podstawie zebranych informacji oblicza, ile wynosi zadłużenie kredytobiorcy. Przygotowuje wówczas ofertę kredytu, na kwotę, która automatycznie te zobowiązania ureguluje. A niekiedy nawet na kwotę nieco wyższą, aby zostało coś na wydatki bieżące.

Jeśli kogoś interesuje konsolidacja kredytu Białystok jest jednym z tych miast, gdzie wszystkiego łatwo się dowie. W każdym bowiem większym mieście działają dziesiątki instytucji bankowych, które takie kredyty oferują. I dlatego też kredyty konsolidacyjne w Białymstoku nie są jakąś rzadkością. Wiele banków ma je w swojej ofercie. I tylko banków. Bo trzeba tu przypomnieć, że kredyt to produkt finansowy, który zarezerwowany jest tylko dla banków. I o ile pożyczkę może udzielić instytucja pozabankowa, kredyt wyłącznie bank.

Czy warto taki kredyt wziąć?

Jeśli dla kogoś dotychczasowe zobowiązania są bardzo dużym obciążeniem, to warto. Oczywiście wiąże się to ostatecznie z większymi kosztami, bo jeszcze więcej trzeba będzie oddać. Pożyczona jednak kwota będzie rozłożona na mniejsze raty. A im mniejsza rata, tym łatwiej jest ją co miesiąc spłacić. No i do tego dochodzi jeszcze kwestia konsolidacji miejsca. Jedna rata to o wiele mniej formalności. Spłaca się ją w jednym, a nie wielu miejscach na raz.

Źródło: doradca finansowy Białystok
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyBialystok/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here