5 podstawowych zasad dbania o rury

0
1600

Wielu z nas bagatelizuje problem zatkanych rur. Niestety jest to błąd, który nie raz przyczynia się do poważnych awarii całego systemu kanalizacyjnego w domu. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na sposób, w jaki dbamy o drożność rur.

1. Regularne sprzątanie

Aby zapobiegać zatkaniu i uszkodzeniu rur powinniśmy regularnie sprzątać odpływy zlewów kuchennych, łazienkowych i odpływy muszli klozetowej. Dzięki temu w znacznym stopniu ograniczymy powstawanie osadów i kamienia, które z kolei zmniejszają drożność rur.

2. Ograniczenie resztek w kuchennym zlewie

Jedną z głównych przyczyn, jaka powoduje zatkanie zlewów kuchennych jest nadmierna ilość wrzucanych tam resztek jedzenia. Możemy to w prosty sposób ograniczyć za pomocą sitka do odpływu, które zatrzyma resztki. Pomocny jest również młynek, który rozdrobni wszelkie resztki pokarmów, tym samym pomagając w utrzymaniu drożności rur.

3. Nieodpowiednie środki chemiczne

Musimy pamiętać, że nie wszystkie środki chemiczne do udrażniana możemy stosować do domowych rur. Niektóre z nich mogą trwale uszkodzić rury ze względu na mocno chemiczny skład i reakcję, która może powstać w połączeniu z materiałem budowlanym rur, na przykład  z plastikiem. Z tego powodu powinniśmy sięgnąć po pomoc specjalistów z pogotowia kanalizacyjnego. Przykładowo możemy skorzystać z usług hydraulicznych Stankan.pl. Profesjonalna pomoc jest nieoceniona i szybko pozwoli zażegnać awarię.

4. Wiek i kondycja instalacji

Niestety upływ czasu również dla instalacji kanalizacyjnej nie jest korzystny. Z biegiem lat, rury szybciej i łatwiej ulegają uszkodzeniu. Dzieje się tak głównie ze względu na poziom ich eksploatacji i zużycia. Dlatego powinniśmy regularnie sprawdzać ich kondycję, aby w odpowiednim momencie zdecydować się na wymianę instalacji.

5. Profesjonalna opieka techniczna

Pogotowie hydrauliczne możemy wzywać nie tylko w krytycznych sytuacjach, ale również profilaktycznie, aby zapobiegać awarii rur. Specjaliści tacy jak Stankan.pl w celu profilaktyki wyczyszczą rury lub też dokonają oceny ich stanu. Wszystko dzięki nowoczesnej metodzie monitoringu wykorzystującej kamerę video. Pozwoli nam to na uniknięcie nagłych i niespodziewanych awarii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here