Wybieramy najlepszą ramę łóżka

Łóżko to chyba najważniejszy mebel w mieszkaniu. Zapewni Ci odpoczynek i regenerację, abyś w pełni sił i chęci rozpoczynał kolejny dzień. Funkcja tego mebla jest niezwykle ważna, bo w dużej mierze od niego zależy Twój nastrój i nastawienie każdego kolejnego dnia. Dlatego wybór odpowiedniego łóżka jest tak istotny i wymaga właściwej uwagi.

Ale kupując łóżko trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materac (który notabene musi być wyjątkowo wygodny, a przy tym zapewniać komfortowy wypoczynek i spokojny sen). Równie ważna jest jakość oraz wykonanie ramy, stelaża do łóżka.

Rama – istotna, a tak często pomijana w ocenie

Większość ram łóżek wykonanych jest z drewna lub drewnopochodnych płyt pilśniowych lub wiórowych. Jednak nie każdy rodzaj drewna jest gwarancją dobrej jakości. Najbardziej wytrzymałe są płyty MDF i HDF, a najbardziej trwałe – płyty dębowe i mahoniowe. Płyta pilśniowa jest twardsza od wiórowej.

Występują także ramy z płyt, które pokryte są ekoskórą, skórą lub innym materiałem. Tego typu ramy jednak szybciej się niszczą od drewnianych i trudniej się je czyści. Dostępne są również ramy ze stali lub tworzyw sztucznych, ale nie są tak popularne jak drewniane, czy tapicerowane.

Zanim kupisz łóżko, sprawdź, czy będzie odpowiednie dla Ciebie

Przed wyborem łóżka oceń dokładnie, ile przestrzeni możesz przeznaczyć na nowe łóżko. Weź pod uwagę różne czynniki, między innymi: odchylenie zagłówka, czy wysuwaną szufladę. Podczas zakupu łóżka przyda się dokładne obejrzenie ramy. Ważne, aby była solidna (materiał z dobrej gęstości) i zabezpieczona przed zniszczeniem.

Przed Tobą ogromny wybór różnych ram w różnych łóżkach

Rozejrzyj się po sklepie Meble.pl i sprawdź łóżka, które znajdują się w ofercie, zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Zastosuj wskazówki z powyższego wpisu i wybierz odpowiednie łóżko, o odpowiedniej ramie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania, a ponadto idealnie wpasuje się w styl Twojego wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here