System przywoławczy na produkcji

Procesy produkcyjny to specyficzny proces charakteryzujący się przeważnie dużą złożonością poszczególnych operacji oraz koniecznością szybkiego reagowania na wszelkie nieprzewidziane sytuacje i zdarzenia. Każdy niezauważony błąd może przyczynić się do obniżenia jakości produkowanych towarów lub nawet do ich całkowitego zniszczenia. Dlatego tak ważne jest, aby stale kontrolować procesy produkcyjne w firmie.

Kontrola i natychmiastowa reakcja

Dzięki bieżącej kontroli realizowanych procesów produkcyjnych możliwe jest niemalże natychmiastowe wykrycie wszelkiego rodzaju błędów i awarii a co za tym idzie szybka ich naprawa i likwidacja. To podstawowe zadanie osób odpowiedzialnych za przebieg i realizacje produkcji. W dobie tak szybkiego i nieprawdopodobnego rozwoju technologicznego istnieją systemy i rozwiązania, które wspierają przedsiębiorców w tych właśnie zadaniach. Jednym z takich rozwiązań jest system przywoławczy Andon.

Czym jest system Andon?

To rodzaj systemu przywoławczego, który stale monitoruje produkcję i jej procesy a w razie wystąpienia błędu lub awarii natychmiast informuje o utrudnieniach i ich lokalizacji z dokładnością do każdego stanowiska pracy. Wówczas pracownik może w krótkim czasie zareagować i naprawić problem.

Dodatkowe możliwości systemu przywoławczego

System przywoławczy posiada szereg możliwości, które są nieocenione dla producentów. Są to między innymi zbieranie i przechowywanie informacji o produkcji, możliwość zgłaszania zdarzeń również przez pracowników, kontrola szybkości reakcji pracownika na zdarzenie oraz pełna analiza i raportowanie powstałych wydarzeń. To niezwykle wiele funkcjonalności w jednym systemie. Dzięki analizie i raportom można znaleźć nawet przyczynę samego zdarzenia oraz ocenić reakcję pracowników.

System Andon i jego zalety

Wśród zalet można wymienić bez wątpienia niezawodność, łatwość montażu, możliwość dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb klienta czy łatwą modernizację i rozbudowę systemu. System umożliwia również pełne raportowanie i analizy. Jest to bardzo ważne biorąc pod uwagę, że informacja to najważniejszy element zarządzania.

System przywoławczy typu Andon to niezawodny sposób na zapewnienie płynnej i bezpiecznej produkcji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here