Sezon grillowy – grille, paleniska i kominki do ogrodu

Sezon grillowy w pełni. Polacy uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny oraz znajomych. Niektórzy uwielbiają zapach palonego węgla drzewnego. Grille składane, paleniska ogrodowe czy kominki do ogrodu – które rozwiązanie wybrać?

Grille składane do ogrodu
Najczęściej spotykanym modelem są grille składane. Producenci oferują różnorodne modele – okrągłe, prostokątne czy też kwadratowe. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w pokrywę oraz półeczkę, na której można odłożyć przybory do grillowania. Dostępne są także modele wyposażone w kółka, które ułatwiają przestawianie sprzętu. Jest to szczególnie ważne, gdy podczas grillowania okaże się, że kierunek wiatru się zmienił i dym nam przeszkadza.
Grille do składania świetnie sprawdzą się również podczas wyjazdu. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu można je zabrać ze sobą, np. na wakacje w domku letniskowym czy na działkę.

Paleniska ogrodowe – stylowe rozwiązanie
Wiele osób zamiast grilla wolałoby przysmaki wprost z ogniska. Płomienie w pobliżu domu mogą być jednak niebezpieczne. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem są paleniska ogrodowe. To stylowe akcesoria, które wprowadzą przytulny klimat w ogrodzie. Dostępnych jest wiele różnorodnych modeli. Niektóre z nich przypominają ogromny talerz umieszczony na nóżkach, inne natomiast kosze z ażurowym dekorem.
Paleniska ogrodowe mogą być wykorzystywane do pieczenia kiełbasek na patykach, a także jako swoistego typu kominek na tarasie. W chłodniejsze dni nas ogrzeje, gdy będziemy chcieli spędzić czas na zewnątrz, a letnie wieczory skutecznie odgoni komary.

Kominki do ogrodu – romantyczny klimat
Innym rozwiązaniem, które łączy w sobie palenisko z funkcją grilla, są kominki do ogrodu. Najczęściej utrzymane są one w stylu industrialnym, wykonane z grubego metalu malowanego w kolorze czarnym. Dzięki temu, że są wyposażone w ruszt, z powodzeniem mogą sprawdzić się jako grill podczas spotkań towarzyskich.
Kominki do ogrodu wprowadzają nutę romantycznego klimatu i przytulności. Pomimo swojego nieco surowego charakteru świetnie wkomponowują się w różne ogrodowe aranżacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here