Przetłuszczające się włosy to koszmar wielu kobiet. Myją włosy rano, a za kilka godzin ich włosy wyglądają jakby przez tydzień nie widziały szamponu. To problem, który wpływa na estetykę, dlatego trzeba znaleźć takie środki do mycia, które nam pomogą z tym walczyć. Nie można tego od tak zostawiać, bo przecież nie będziemy wyglądały ładnie. Można na głowie mieć najnowszą i najdroższą fryzurę, ale jeśli nasze włosy bardzo szybko się przetłuszczają to nie ma innego wyjścia jak znaleźć szampon, który nam pomoże. W jaki sposób należy sobie radzić z takimi włosami? Na pewno trzeba będzie ograniczyć mycie.

Wiele osób jest zaskoczonych, że jak mamy niby ograniczyć mycie? Przecież my mamy problemy z przetłuszczającymi się włosami i mycie daje nam dobre efekty. Może i dobre, ale na bardzo krótki czas, a jeśli myjemy włosy bardzo często to pobudzamy gruczoły, które powodują, że się przetłuszczają. Oznacza to, że im rzadziej to robimy tym lepiej dla nas. Przesuszanie włosów nie jest też dobrym sposobem. Efektu z tego nie zyskamy, a nasze włosy wcale lepiej wyglądać nie będą.

Lepszym sposobem jest stosowanie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Bardzo dobrze do tego nadają się kosmetyki na bardzie różnych ziół. Nie szkodzą i są niesamowicie skuteczne, a zatem na pewno uzyskamy dokładnie takie efekty, o jakie nam chodziło aczkolwiek trzeba będzie na to trochę czasu poczekać. Od razu się to nie uda, a tym bardziej, jeśli nasze włosy przetłuszczają się bardzo mocno.

Tłuste włosy

Problemy z przetłuszczającymi się włosami dotyczy również mężczyzn. Trzeba sobie z tym radzić, bo modna fryzura na głowie i do tego tłuste włosy to niestety bardzo złe połączenie i trzeba coś z tym zrobić. Bardzo ważne jest zachowanie czystości, jeśli mamy mieć mniej problemów z tłustymi włosami. Szczotki, grzebienie to wszystko przynajmniej raz w miesiącu powinno być dobrze czyszczone.

W przypadku pań prostownice również powinny być dezynfekowane, a wtedy ryzyko jest naprawdę zmniejszane i będą z tego same pozytywne efekty. Trzeba o tym pamiętać i trzeba znaleźć na to czas, a wtedy wszystko będzie tak jak trzeba. Jeśli chodzi o suszenie włosów to im mniejsza będzie temperatura tym lepiej dla nich. To, dlatego suszarkę nie trzymamy przy samych włosach, a znacznie dalej. Płukanie i mycie wody to też nie bardzo gorąca woda tylko letnia. Można korzystać z darmowych środków na poprawienie wyglądu naszych przetłuszczających się włosów, ale można również skorzystać z tego, co oferują znani producenci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here