marketingowiec

Myślisz o pracy w marketingu, ale nie wiesz czy taka praca pozwoli Ci na życie na poziomie? Prawda jest taka, że nie powinniśmy wybierać swojego przyszłego pojęcia zawodowego na podstawie zarobków. Praca, która będzie przynosiła nam np. duże zyski, ale nie będziemy czuć w nie satysfakcji, będzie dla nas sporym utrapieniem. Taka praca będzie nas męczyć i po przepracowaniu kilku miesięcy poczujemy całkowite wypalenie. Wróćmy jednak do naszego marketingowca. Jak wygląda jego praca i ile zarabia? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-marketingowiec/ 

Praca marketingowca – wymagania i obowiązki

Praca w branży marketingowej nie jest jedynie wymyślaniem reklam lub haseł reklamowych, które mają zachęcić potencjalnego klienta do kupna produktu lub skorzystania z usługi. Jest to ogromny proces, który jest o wiele bardziej skomplikowane, niż mogłoby nam się wydawać. Inaczej mówiąc, praca marketingowca polega na tworzeniu strategii marketingowych, które mają na celu wspieranie sprzedaży oraz kreowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Zadanie pracowników biuro marketingowego jest pomoc w przygotowaniu produktów lub usług oraz ustalenie ich cen, a także opracowanie metod ich promowania. Takim zawodzie konieczna jest umiejętność analizy rynku, a także znajomość potrzeb klientów. Wszystkie takie działania mają na celu prowadzić do ekspansji wzmocnienia pozycji firmy na rynku.

Co ma wpływ na wynagrodzenie w tej branży?

Sporo znaczenia staż ma tutaj staż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi jedynie małą część pensji jego bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Na wynagrodzenia wpływ ma również wielkość firmy. Małe, rodzinny firmy Nikt nam w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędów wielkich zagranicznych korporacji. Duże firmy oferują zazwyczaj też o wiele bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. Na zarobki wpływ ma również lokalizacja firmy. Może okazać się, że dwie podobne firmy znajdujące się w różnych miastach mogą oferować odbiegający od siebie wynagrodzenia w swoim pracownikom.

Na jakie zarobki może liczyć marketingowiec? 

Młodszy specjalista w skali miesiąca jest w stanie zarobić 4000 zł brutto. Jest to kwota 2907 zł netto. Co drugi młodszy specjalista do spraw marketingu otrzymuje pensję w wysokości od 3190 zł do 4810 zł.

Specjalista do spraw marketingu miesięcznie może zarobić 4800 zł brutto. Jest to 3472 zł netto. Co drugi specjalista do spraw marketingu otrzymuje pensję w wysokości od 3900 zł do 5880 zł.

Starszy specjalista może liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości 6040 zł brutto. Jest to 4346 zł netto. Co drugi starszy specjalista do spraw marketingu otrzymuje pensję w wysokości od 4700 do 7640 zł. 

Zobacz też: http://www.gautama.pl/manager-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here