lampa na biurku

Lampka biurowa dla dziecka, to bardzo ważny element wyposażenia pokoju dziecięcego. Podczas wyboru należy kierować się funkcjonalnością, jakością światła oraz tym czy jest praktyczna. Pod uwagę należy wziąć wiek dziecka, styl jego pokoju i potrzeby. Jaka lampka biurowa sprawdzi się najlepiej?

Oświetlenie lampki biurowej

Oświetlenie pokoju dziecięcego, nie może ograniczać się jedynie do głównej lampy sufitowej. W przypadku dziecka, które chodzi do szkoły niezbędna jest lampka biurowa. Taka lampka oświetli miejsce pracy.

Lampka biurkowa dziecięca powinna być odpowiednio ustawiona na biurku. Powinna optymalnie oświetlać powierzchnię. Nie może świecić dziecku w oczy. Bezpieczna odległość lamki od powierzchnią blatu, powinna wynosić około 35-50 cm. Najlepszym wyborem jest lampka z ruchomym ramieniem, wtedy możemy sami najlepiej ustawić wysokość padania światła.

Lampka biurowa powinna być tak ustawiona, żeby uczeń pisząc nie zasłaniał padającego światła. Zasada co do ustawienia lampki jest taka, że jeżeli dziecko jest praworęczne, lampka powinna stać po lewej stronie. Dziecko leworęczne, powinno mieć lampkę po prawej stronie.

lampki biurowe

Żarówka w lampce biurowej

Dzięki lampce biurkowej jest lepsza koncentracja, dziecko bardziej się skupia. Dodatkowo nie męczy wzroku. Zawsze do lampki biurowej dla dziecka powinno się wybierać żarówki halogenowe albo specjalne lampy LED.

Szukając odpowiedniego modelu lampki biurowej, zwróćmy uwagę na możliwość regulacji natężenia światła. Jest to bardzo przydatna funkcja dodatkowa. Jasne, mocne światło niezbędne jest w porze nauki, z kolei w momencie przygotowania do snu, światło powinno być przyciemnione.

Aby zadbać o wzrok naszego dziecka, musimy zwracać uwagę na to, by w porze wieczornej oprócz oświetlenia biurka, paliło się również oświetlenie podstawowe, czyli lampa sufitowa.
Dzięki temu przestrzeń dookoła blatu, również będzie rozświetlona. A kontrast pomiędzy blatem, a resztą ciemnego pokoju zmniejszony.

Przeczytaj też: http://www.gautama.pl/koldry-dla-dzieci-z-czego-moga-byc-wykonane/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here