fotograf

Żyjemy obecnie w bardzo zaganianych i szybkich czasach. Każdy z nas gdzieś pracuje, nierzadko daleko od swojego miejsca zamieszkania, np. w innym mieście czy nawet województwie. Taki tryb pracy wymaga od nas abyśmy byli możliwie jak najbardziej mobilni i dostępni dla naszego pracodawcy.

O ile mieszkamy w dużym mieście i pracujemy gdzieś w jego okolicach, to problem z dojazdem do naszego miejsca pracy nie jest aż tak problematyczny jak na peryferiach. W końcu zawsze możemy wykupić miesięczny czy nawet roczny bilet komunikacji miejskiej i dojeżdżać do pracy autobusem, pociągiem czy tramwajem. Jest to rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze, tańsze i bardziej ekologiczne. Nie możemy jednak zapominać, że tego typu możliwość jest najczęściej dostępna tylko w konkretnych i dużych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa czy miasta położone na Śląsku.

Mieszkając w małej miejscowości czy nawet na wsi jesteśmy ograniczeni już tylko do kilku możliwości. Przede wszystkim możemy do pracy chodzić na piechotę. Jest to jednak możliwe tylko i wyłącznie wtedy kiedy nasze miejsce pracy znajduje się naprawdę blisko naszego miejsca zamieszkania, na przykład jeden czy dwa kilometry. Drugą możliwością jest dojeżdżanie na rowerze – to rozwiązanie bardzo proekologiczne i zarazem zdrowe.

Rower jest na dodatek najpopularniejszym sposobem na dojazd do pracy w Holandii, która słynie z tego, że jej mieszkańcy uwielbiają jeździć na rowerach. Oczywiście rower to świetna opcja, ale tylko gdy pracujemy w tej samej miejscowości w której mieszkamy. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że dojazd do pracy na rowerze w większości przypadków będzie ograniczony tylko do trzech z czterech pór roku. Dojeżdżanie do pracy na rowerze oszronioną i zlodowaciałą drogą przy minus piętnastu stopniach jest bowiem nie tylko bardzo niekomfortowym sposobem transportu, ale przede wszystkim: niebezpiecznym!

samochody

Kiedy więc mieszkamy w dużym mieście lub pracujemy poza miejscowością w której mieszkamy i nie możemy sobie pozwolić na dojazd do pracy komunikacją miejską, piechotą lub na rowerze czy motocyklu, to naszą ostatnią dostępną możliwością jest, co oczywiste, dojazd do pracy naszym samochodem.

Żebyśmy jednak mogli w ogóle myśleć o jeździe samochodem musimy posiadać dwie podstawowe rzeczy bez których ani rusz.

Pierwszą z nich jest oczywiście samochód

Na szczęście kupno samochodu nie jest już aż tak ogromnym wydatkiem jak jeszcze 20 lat temu i na kupienie używanego, 10-15 letniego samochodu stać obecnie większość pracujących osób, nawet tych bardzo młodych. Ceny wahają się już od kilku tysięcy złotych. Z racji tego, że nasze możliwości finansowe przy zakupie pierwszego samochodu z reguły nie są najwyższe, to warto się kierować przy jego zakupie nie tyle jego wyglądem, co ekonomicznością jazdy, spalaniem oraz praktycznością. Kupowanie bardzo małego i lekkiego samochodu, który jest za to bardzo ładny nie zawsze jest najlepszym wyborem.

Drugą z omawianych rzeczy jest prawo jazdy. Aby zdać na prawo jazdy musimy na początku zapisać się na odpowiedni płatny kurs. Jego koszt jest różny i waha się najczęściej między 1 a 2 tysiącami złotych. Po zdaniu testu wewnętrznego w szkole nauki jazdy zostaniem dopuszczeni do egzaminu państwowego. Po zdaniu egzaminu teoretycznego będziemy mogli przystąpić do egzaminu praktycznego. Dopiero po zdaniu egzaminu praktycznego otrzymamy nasze prawo jazdy.

jakie zdjęcie do prawa jazdy

Żebyśmy mogli je wyrobić będziemy potrzebowali przede wszystkim zdjęcie. Jakie zdjęcie do prawa jazdy? Każda młoda osoba, która zdała prawo jazdy zapewne zadaje sobie to pytanie.

O tym jakie zdjęcie do prawa jazdy uważane jest za poprawne decyduje oczywiście szereg różnych przepisów. Zdjęcie taki musi być kolorowe oraz aktualne, czyli wykonane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku.

Zdjęcie musi być ostre, czyli nie może posiadać widocznych pikseli oraz musi posiadać naturalny kontrast. Musi być również wykonane na jednolitym i jasnym tle i być w wymiarach 34 na 45 milimetrów.

Zdjęcie powinno ukazywać naszą całą głowę i pokazywać nas nie dalej niż od górnej części naszych barków. Powinno ono odwzorowywać nasz naturalny kolor skóry. Nasze oczy na zdjęciu muszą być wyraźne, zwłaszcza źrenice.

W trakcie robienia zdjęcia do dowodu, które będzie wykonywał nam fotograf, musimy patrzeć się przed siebie, mieć otwarte oczy i nie zasłaniać ich naszymi włosami. Nasze usta muszą być zamknięte, a nasz wyraz twarzy możliwie jak najbardziej naturalny. Nie możemy również mieć żadnego nakrycia głowy czy okularów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here