w kościele

Powinniśmy chodzić do spowiedzi jak najczęściej, ale niestety większość z nas korzysta z tego sakramentu, tylko raz do roku. Z tego względu bardzo dużo osób nie wie z czego się spowiadać, a także jakie grzechy istnieją. W poniższym artykule dowiecie się jakie mogą być grzechy, a także skąd możecie czerpać wiedzę odnośnie tego co jest grzechem.

Oczywiście zastanawiając się jakie mogą być grzechy nie możemy zapominać o siedmiu grzechach głównych. Jednym z takich przewinień jest pycha, czyli nadmierna wyniosłość i pewność siebie. Kolejnym grzechem głównym jest chciwość, czyli chęć bogactwa i egoizm. Trzecim grzechem głównym jest nieczystość, czyli rozwiązłość seksualna i niemoralne zachowania i stosunki. Następnie mamy zazdrość, która może objawiać się pod przeróżnymi postaciami.

Ważnym grzechem jest także nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, to znaczy, że obżarstwo oraz nadmierne spożywanie alkoholu jest złe. Pamiętaj, że gniew także jest niemoralny i jego objawy powinno się w sobie zwalczać. Ostatnim grzechem głównym jest lenistwo, a więc pamiętaj, że praca i nauka uszlachetnia.

Rozważając jakie mogą być grzechy pamiętaj, że istnieją grzechy ciężkie, czyli śmiertelne. Do takich czynów zaliczamy oczywiście zabójstwo drugiego człowieka, ale także samobójstwo. Pamiętaj, że jakakolwiek kradzież, to także czyn zabroniony i niemoralny. Bardzo ciężkim grzechem jest także świętokradztwo, czyli znieważenie miejsca kultu religijnego lub przedmiotów, które są uważane za symbole religijne, np. krzyż.

biblia

Zastanawiając się jakie mogą być grzechy ciężkie nie można zapominać o magii, wróżbiarstwie oraz okultyzmie. Wszelkie takie czyny są surowo zabronione i zakazane przez religię. Pamiętaj także, że wszelkie bluźnierstwa, niegodne słowa są zakazane i są grzechem.

Interesując się jakie mogą być grzechy nie możemy zapominać o grzechach lekkich, czyli powszednich. Tego typu przewinienia charakteryzują się tym, że są często czynione w sposób nieprzemyślany albo z powodu zaniedbania. Oczywiście grzechami lekkimi nie mogą być grzechy ciężkie, czyli np. zabójstwo albo bluźnierstwo. Grzechami lekkimi może być mało znacząc kłamstewko albo bycie niemiłym dla bliskiej osoby.

Zastanawiając się jakie mogą być grzechy trzeba wziąć pod uwagę ile dany grzesznik ma lat. Dla dziecka albo nastolatka grzechem jest niesłuchanie rodziców, buntowanie się, nie odrabianie lekcji, brak pomocy kolegom w nauce albo nieodpowiednie zachowanie w szkole. Natomiast dla dorosłych, którzy są rodzicami grzechem jest zaniedbanie wychowania swoich dzieci albo brak zapewnienia im należytej opieki. Grzechy w przypadku dzieci i rodziców mogą być bardzo różne, dlatego warto zachowywać się dobrze i odpowiedzialnie bez względu na nasz wiek.

Rozmyślając jakie mogą być grzechy warto także pamiętać o nieuczciwości we wszelakich czynnościach jakie wykonujemy. Jeżeli oszukujemy w szkole albo pracy, to znaczy, że grzeszymy i krzywdzimy Boga i innych ludzi. Pamiętajmy także, że kłótnie i bezsensowne spory, to również grzech. Warto także wiedzieć, że jeżeli unikamy kary za czyny popełnione, to również grzeszymy, ponieważ nie czujemy się winni i nie chcemy pokutować za nasze przewinienia.

jakie mogą być grzechy

Rozważając jakie mogą być grzechy powinniśmy pamiętać o tym, że żyjemy w XXI wieku. Z tego względu hejtowanie i obrażanie innych ludzi w internecie również jest grzechem. Kościół Katolicki za grzech uznaje również metodę in vitro, czyli metodę sztucznego zapłodnienia. Musisz wiedzieć, że mobbing również jest uznawany za grzech i przewinienie.

Co ciekawe także zatruwanie środowiska Kościół uznaje za coś niemoralnego i grzesznego. Musisz wiedzieć także, że koncepcja hormonalna oraz aborcja są uznawane za bardzo poważne grzechy. Korzystanie z gadżetów seksualnych również jest niedopuszczalne. Co ciekawe dopiero w 2017 roku Kościół Katolicki uznał pedofilię za grzech ciężki.

Zastanawiając się jakie mogą być grzechy warto poczytać biblię oraz katechizm. W tych lekturach znajdziemy odpowiedzi co jest złe oraz grzeszne. Warto także zapoznać się z listą grzechów, którą udostępnia Kościół Katolicki w celu wykonania prawidłowego rachunku sumienia i dobrej spowiedzi.

Jeżeli nie wiemy dokładnie jakie mogą być grzechy warto porozmawiać z księdzem. Ksiądz wytłumaczy nam co jest złe oraz nieetyczne i niemoralne. Od takiej osoby, która ukończyła seminarium duchowne i teologię dowiemy się wielu ważnych rzeczy.
Skoro już wiemy jakie mogą być grzechy, a także gdzie szukać informacji na ten temat, to warto przewartościować swoje życie i żyć bez grzechu.

[Głosów:39    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here