jak obliczyć prędkość

Jeśli chcemy obliczyć sobie prędkość, z jaką przejechaliśmy albo mamy szanse przejechać jakiś odcinek drogi to trzeba znać odpowiedni wzór. Wiele osób nie wie jak to zrobić, ale naprawdę nie jest to takie trudne.  Trzeba tylko pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego wzoru i wtedy na pewno nam się to uda. Dzisiaj kalkulator ma każdy, dlatego trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcją i można będzie szybko dowiedzieć się, z jaką prędkością jechaliśmy.

Wiele osób ma problemy ze zrozumieniem tego, że wcale tak szybko się nie jeździ samochodem po mieście. Zdarzają się osoby, które zakładają sobie, że jeśli będą jechały nad morze ze średnią prędkością osiemdziesiąt kilometrów na godzinę to szybko będą na miejscu. Niestety, ale żeby osiągnąć taką prędkość to wcale nie jest takie łatwe. To oznacza, że trzeba będzie momentami jechać dwa razy tyle.

Im dłuższy będzie korek tym gorzej dla nas. Średnia prędkość w typowym korku ulicznym to trzy do pięciu kilometrów na godzinę. Teraz zauważymy, że aby osiągnąć tę zamierzoną prędkość to trzeba jechać dwieście na godzinę żeby wyszła nam dobra średnia. Tak to właśnie wygląda, dlatego trzeba będzie przeliczyć sobie to wszystko i realnie spojrzeć na świat.

Obliczamy prędkość

matematyka

Do obliczenia prędkości, czyli v potrzebne są nam dwie wartości s oraz t. są to literki, które oznaczają skróty po angielsku. S to street, czyli droga, jaką przejechaliśmy albo przejechać mamy zamiar. T to oczywiście time, czyli czas, w jakim przejechaliśmy daną drogę.  Do obliczenia drogi trzeba pomnożyć sobie czas i prędkość, jaką osiągnijmy. Jeśli nie wiemy, jakie to są wartości to trzeba sobie to po prostu zapisać. W przypadku obliczenia czasu trzeba drogę podzielić przez prędkość.

Jeśli chcemy policzyć prędkość to wystarczy podzielić drogę s przez czas t i wyjdzie nam taka prędkość, jaką osiągnęliśmy na tym dystansie. To nie jest trudne do obliczenia. Można skorzystać z kalkulatora, który mamy w telefonie i już wiemy, jaka prędkość jest przez nas osiągnięta. Na pewno będziemy zaskoczeni, że wcale nie jest na trasie tak szybko jak nam się wydaje. Dopiero, kiedy wjedziemy na drogę ekspresową albo autostradę to tam średnia prędkość jest bardzo wysoka i można trochę nadgonić drogi, ale trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie.

Kalkulatory do obliczania prędkości

Jeśli nie za bardzo matematyka nam leży i zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób podzielić jedno przez drugie to można skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który znajdziemy na jednej z internetowych stron. Dzisiaj wiele osób sobie w ten sposób ułatwia zadanie, bo te osoby wiedzą, że najważniejsze jest nie tracić czasu. Tym bardziej, że jeśli źle coś podstawiony pod wzór to wynik wyjdzie nam całkowicie inny od tego, co naprawdę powinno być.

Wystarczy telefon albo komputer i dostęp do Internetu, a w łatwy sposób uda nam się te obliczenia wykonać. Im wcześniej się tym zainteresujemy tym lepsze będą efekty z tych wszystkich obliczeń. Trzeba po prostu działać na spokojnie, a wtedy na pewno będziemy wszystko tak jak trzeba. Najlepiej zanim wykonamy obliczenia zrobić sobie rozpiskę tego wszystkiego, co mamy zapisane.

Wtedy na pewno żadnego błędu nie popełnimy i będziemy zadowoleni, że poradziliśmy sobie z obliczeniami. Nie musimy przecież korzystać z specjalne przygotowanego kalkulatora, ale można obliczenia zrobić samodzielnie. Na pewno szybko pojmiemy jak to się robi, najgorzej jest za pierwszym razem, ale później już na pewno będzie o wiele, wiele łatwiej.

duża prędkość

Nasza prędkość

W nowszych samochodach, w których mamy komputer, a nawet w licznikach rowerowych mamy specjalne funkcje gdzie dowiemy się, z jaką prędkością jechaliśmy przez ten odcinek. Mamy średnią prędkość, czas, dystans. Warto z takiego udogodnienia korzystać, a przekonamy się, że to wcale nie jest takie trudne. Po trasie, którą zrobimy trzeba będzie kasować licznik i wtedy dowiemy się, jaką mieliśmy prędkość po mieście, a jaka była, kiedy jechaliśmy na wakacje nad morze.

Nawet dla zabawy można będzie się takim czymś zainteresować. Wiele osób z tego komputera podkładowego nie korzysta, a szkoda, bo można się dzięki temu dowiedzieć wielu ciekawych informacji.  W jakiś sposób trzeba sobie radzić, a ten sposób należy do tych najłatwiejszych.

W kilka chwil robimy ustawienia i wiemy, w jakim czasie przejechaliśmy z jednego punktu do drugiego. Przy okazji można będzie się dowiedzieć, jakie było średnie zużycie paliwa aczkolwiek w tym przypadku komputer pokazuje często zaniżoną wartość. Prędkość natomiast pokazuje bardzo dobrze i trzeba to sobie sprawdzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here