jak karmić psa

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowia psa jest karmienie go odpowiednią ilością karmy dla psów. Zbyt mała ilość jedzenia może spowodować, że Twój pies będzie cierpiał z powodu niedoborów żywieniowych.

Zbyt duża z kolei, ostatecznie spowoduje otyłość i wszelkie problemy zdrowotne związane z tym schorzeniem, w tym: problemy mięśniowo-szkieletowe, takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów, pęknięcia więzadła krzyżowego i choroba krążka międzykręgowego; zastoinowa niewydolność serca; choroba Cushinga; schorzenia skóry i niektóre rodzaje raka

Niestety, nie ma łatwego sposobu, aby dowiedzieć się, jak karmić psa

Określenie właściwego rozmiaru posiłków zależy od rodzaju karmy dla psa, liczby spożywanych posiłków, ich wielkości, tempa metabolizmu, ilości ćwiczeń i innych czynników. Kluczem jest upewnienie się, że nie przekarmisz psa lub nie zagłodzisz go.

Jeśli nie masz pewności, poproś weterynarza o ocenę diety i żywienia psa oraz stanu jego ciała i ogólnego stanu zdrowia.
Zawsze upewnij się, że Twój pies jest dobrze nawodniony. Sprawdzaj czy jego miska z wodą jest cały czas napełniona i zmieniana codziennie, aby mógł napić się w dowolnym momencie dnia lub nocy.

Oceniając rozmiar i wagę swojego psa, ważniejsza jest ocena kształtu jego sylwetki niż wagi. Chcesz, aby Twój pies był szczupły? Powinieneś być zatem w stanie wyczuć jego żebra, gdy mocno przesuniesz palcami po ich bokach. Jeśli nie jest to możliwe, jest to czas, w którym powinieneś rozważyć wprowadzenie diety u swojego pupila. Otyłość u psów wiąże się ze zmniejszoną długością życia i chorobami, takimi jak choroba zwyrodnieniowa stawów, i którym całkowicie można zapobiec.

8 do 16 tygodni jest to czas, w którym wiele szczeniaków wejdzie do nowych domów. Ważne jest, aby w tym momencie nie wprowadzać dużych zmian w diecie, ponieważ może to spowodować niezamierzony rozstrój żołądka.
Wielu hodowców powie Ci, czym karmili Twojego psa. Najlepiej, abyś kontynuował tę dietę stopniowo wprowadzając do niej zmiany.

pies biegnie

Najlepszą karmą jest wysokiej jakości karma przeznaczona dla szczeniąt. Dostarcza ona wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje Twój szczeniak do prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Możesz uzupełnić karmę dodając gotowane mięso, warzywa lub ryż, jednak podstawą diety powinna być sucha karma.

Diety złożone z surowych składników nie są zalecane dla bardzo młodych szczeniąt, ponieważ nie mają one jeszcze dobrze rozwiniętego układu odpornościowego, aby poradzić sobie z wysokim obciążeniem bakteryjnym. Bardzo trudno jest zrównoważyć surową dietę dla rosnących szczeniąt. Ponadto szczenięta mają wysokie zapotrzebowania żywieniowe i nie mogą długo funkcjonować bez jedzenia. Bardzo ważne jest zatem regularne ich karmienie, małymi posiłkami.

Dorosłe psy powinny być karmione raz lub dwa razy dziennie. Używaj wysokiej jakości karm dla psów, upewniając się, że są odpowiednie dla etapu życia i stanu zdrowia Twojego psa.
Małe lub średnie rasy psów są na ogół uważane za „dorosłe” od 12 miesiąca życia, podczas gdy większe rasy psów stają się „dorosłymi” do 18-24 miesięcy.
Zapytaj weterynarza, kiedy należy zmienić karmę odpowiednią dla szczeniąt, na żywność odpowiednią dla dorosłych psów.

Te same wytyczne żywieniowe dotyczą psów dorosłych. Upewnij się, że dieta, którą wybierasz, jest kompletna i zrównoważona. Możesz dodać mięso (gotowane lub surowe), a także warzywa lub ryby dla odmiany. Wybierz duże, surowe, mięsiste kości. Co najważniejsze, nie należy przesadzać z ilością podawanego jedzenia.

Dla starszych psów kluczowe znaczenie ma potrzeba zachowania zdrowia. Wiele starszych psów ma przewlekłe problemy zdrowotne, które mogą być wyleczone lub poprawione przez dietę, którą zastosujesz.
Dla niektórych starszych psów częstsze mniejsze posiłki zapewnią im radość i zadowolenie. Niektóre psy mogą potrzebować więcej błonnika, białka lub innych składników odżywczych. Porozmawiaj ze swoim lekarzem weterynarii na temat konkretnych potrzeb Twojego psa.

karmić psa

Jeśli chodzi o zwierzęta, nie wszystko, co je człowiek, jest dla nich bezpieczne. Chroń swojego pupila przed spożyciem następujących pokarmów:
-Czekolada
Podczas gdy psy uwielbiają zapach czekolady, jest dla nich toksyczna i nigdy nie powinno się nią karmić.

-Cebula
Cebula jest bardzo toksyczna dla psów. Powoduje uszkodzenia oksydacyjne czerwonych krwinek, doprowadzając do ich pęknięcia i anemii.

-Cytrusy
Kwas cytrynowy występujący w owocach takich jak grejpfrut, cytryna, limonka i pomarańcza może wywoływać biegunkę, wymioty i w najgorszym razie, porażenie centralnego układu nerwowego.

-Mleko i laktoza
Niektóre psy mogą wykazywać nietolerancję laktozy, co powoduje u nich rozstrój żołądka, np. wymioty lub biegunkę.

-Tłuste potrawy
Jeśli chcesz utrzymać prawidłową wagę psa, unikaj podawania mu słodkich i tłustych potraw. Tłuste pokarmy mogą prowadzić do chorób takich jak zapalenie trzustki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here